Bypass wyprodukowany, już jest w drodze na Stadion Narodowy. Co dalej?

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
PGE Narodowy zamknięty. Wykryto uszkodzenie elementu konstrukcji dachu
PGE Narodowy zamknięty. Wykryto uszkodzenie elementu konstrukcji dachu
TVN24
TVN24PGE Narodowy zamknięty. Wykryto uszkodzenie elementu konstrukcji dachu

Rzeczniczka operatora Stadionu Narodowy poinformowała, że firma Cimolai wyprodukowała już bypass, który umożliwi zabezpieczenie uszkodzonego elementu konstrukcji dachu. W piątek z Włoch wyruszył transport.

Stadion Narodowy jest zamknięty z powodu wykrycia wady jednego ze stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę. Aby zabezpieczyć i odciążyć uszkodzony element, zaprojektowany został bypass, którego produkcją zajęła się włoska firma Cimolai. Rzeczniczka operatora stadionu poinformowała w piątek, że bypass został już wyprodukowany. - Dziś z Włoch wyruszył transport. Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy bypass dotrze do nas do końca tygodnia. Zostanie dostarczony w częściach - wyjaśniła.

PGE Narodowy informował, że specjalistyczne badania, które wykonano w ubiegłym tygodniu, nie wykazały, aby wykryta wada się powiększała. Uszkodzenie jest dalej monitorowane. Prezes operatora Włodzimierz Dola tłumaczył w ubiegłym tygodniu, że sam bypass nie pozwoli jednak na to, aby stadion wrócił do funkcjonowania. Pozwoli natomiast głębiej przyjrzeć się usterce. Najwcześniej po montażu bypassu będzie można powiedzieć, do kiedy obiekt pozostanie zamknięty.

O wyłączeniu Stadionu Narodowego z użytkowania poinformowano 11 listopada. Wada jednego z elementów konstrukcji dachu została wykryta w czasie corocznego przeglądu technicznego.

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości