Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Miejskie pływalnie powoli się otwierają. Pierwsza już w sobotę

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Premier o łagodzeniu obostrzeń w sklepach, gastronomii, siłowniach i klubach fitness

W sobotę otworzy się pierwszy miejski basen. - Jednocześnie przygotowujemy szczegółowe wytyczne sanitarne, które zapewnią bezpieczeństwo osobom, korzystającym z pływalni – informuje Karolina Gałecka rzeczniczka warszawskiego ratusza. 

Otwieranie basenów od 6 czerwca to kolejny z punktów "odmrażania" gospodarki. Jako pierwsza otworzy się pływalnia na Ursynowie – na ulicy Koncertowej. - Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji wypełniło wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Nasi pracownicy już nie mogą się doczekać pierwszych odwiedzających – mówi Robert Kempa burmistrz Ursynowa.

Dwa dni później zostanie otwarta pływalnia na Białołęce – na Światowida 56.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

A co z pozostałymi basenami?

Trzeba będzie poczekać

 - W Warszawie mamy kilkadziesiąt pływalni. Każda potrzebuje odpowiedniego czasu do osiągnięcia pełnej gotowości świadczenia usług na wymaganym przepisami prawa poziomie. Jeżeli do tego dodamy określony reżim warunków epidemicznych i wynikającą z nich konieczność stosowania odpowiednich wytycznych przeciwepidemicznych - "odmrożenie" tej części infrastruktury musi nastąpić według ściśle określonego planu – odpowiada Rafał Trzaskowski.

- Zdajemy sobie sprawę, że wielu mieszkańców czeka na ten moment. Warszawskie kąpieliska, między innymi Park Wodny Moczydło, w poprzednim roku cieszyły się ogromnym powodzeniem. Musimy jednak zachowywać się odpowiedzialnie. Proces już trwa, ale bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego pływalnie zostaną otwarte, kiedy będziemy mieć pewność, że jest to bezpieczne – dodaje prezydent.

Jak podaje ratusz baseny muszą przejść teraz rozruch technologiczny oraz uzyskać zgodę sanepidu. Informacje o wszystkich otwarciach będą publikowane na stronach ośrodków.

Nowe zasady

Wytyczne dotyczące otwarcia basenów znajdują się na stronie Ministerstwa Zdrowia. "Z basenów może korzystać do czterech osób na tor, nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, nie więcej niż 150 uczestników" - czytamy na stronie.

Resort prosi też o to, by pracownicy zapewniali wszystkim klientom odpowiednio dużo przestrzeni, w tym dwa metry odległości od kasy. Powinno się też dezynfekować każdy kluczyk, bransoletkę i szafkę zaraz po tym, jak skorzysta z niej gość obiektu. Należy też usunąć wszystkie krzesła i ławki w poczekalniach.

Ministerstwo zaleca również "równomierne rozmieszczenie osób kąpiących się lub pływających w niecce basenowej" i "ewentualne rozważenie podziału powierzchni basenu za pomocą lin/pływaków na mniejsze fragmenty w dużych obiektach".

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości