Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

"Magiczna Toaleta z magią ma niewiele wspólnego". Ma ją zastąpić plastikowa sławojka

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dzielnica Białołęka/FacebookMagiczna Toaleta zniszczona

Nowoczesna toaleta w parku przy Magicznej jest regularnie dewastowana. Urzędnicy z Białołęki rozważają więc jej zamknięcie.

Toaleta powstała pod koniec 2016 roku, w ramach budżetu partycypacyjnego, który - jak zaznacza Marzena Gawkowska z urzędu dzielnicy - cieszył się dużym powodzeniem. - Jest magiczna, bo znajduje się przy ulicy Magicznej i w Parku Magicznym. Do tego jest automatyczna - wyjaśnia rzeczniczka.

Ale dzielnica ma już dość. Co poniedziałek okazuje się bowiem, że toaleta wymaga napraw czy wręcz małych remontów. Pomazane ściany, zniszczony pojemnik na papier toaletowy czy śmieci w muszli to tylko część problemów. Mycie i naprawy kosztują dzielnicę ponad 30 tysięcy złotych rocznie. - Firmy sprzątające życzą sobie coraz większych pieniędzy, bo w oferty wkalkulowują koszty naprawy. W ostatnim czasie sprzątanie odbywa się niemal po każdym weekendzie - mówi Gawkowska.

I dodaje, że dewastacje występują od samego początku istnienia Magicznej Toalety, ale ostatnio się nasiliły. - Rozważamy albo wprowadzenie opłat albo zastąpienie toalety magicznej zwykłą, "wandaloodporną", plastikową toaletą - mówi.

Apelują o komisariat

Jak przekonuje nas rzeczniczka, to kolejny dowód na to, że na Zielonej Białołęce potrzebny jest komisariat policji, o co prosi zarówno urząd, radni jak i mieszkańcy.

- Na zewnątrz toalety jest kamera, ale nawet gdy osoba, która obsługuje monitoring, wezwie policję, to zanim patrol przyjedzie, sprawcy już nie ma. Gdyby policja była bliżej, to i dojazd i reakcja byłyby szybsze - podsumowuje przedstawicielka dzielnicy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zniszczeniu elewacji Pałacu Branickich:

Podejrzany o zniszczenie zabytkowego pałacu

Mężczyzna podejrzany o zniszczenie zabytku KRP I Śródmieście
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/r