Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Zadymienie na stacji metra. Straż pożarna: awaria układu hamulcowego pociągu

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plZamknięta stacja Wilanowska

Do awarii pociągu metra doszło przed godziną 18 na stacji Wilanowska. Jak podała straż pożarna, pojawiło się zadymienie. Sześć stacji zostało czasowo zamkniętych.

W związku z awarią zamknięte zostały stacje: Pole Mokotowskie, Racławicka, Wierzbno, Wilanowska, Służew i Ursynów.

- Na jednej ze stacji awarii uległ pociąg, dlatego zdecydowaliśmy się zamknąć niektóre stacje. Obecnie awaryjny skład znajduje się na torze odstawczym - przekazała nam chwilę po zdarzeniu Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Poinformowała również, że składy na linii M1 kursują w dwóch pętlach: Kabaty-Stokłosy oraz Politechnika-Młociny.

Zadymienie

Szczegóły zdarzenia podała straż pożarna. - W pociągu, który odbywał przejazd techniczny, czyli bez udziału pasażerów, doszło do awarii układu hamulcowego. W wyniku awarii pojawił się dym. Pociąg zatrzymał się pomiędzy stacjami Wilanowska i Służew – przekazał nam Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

- Do stacji pociąg Politechnika jechał z pasażerami. Tam, ze względu na zaobserwowaną przez obsługę awarię, pasażerowie wysiedli. Dalej skład jechał pusty - doprecyzowała Bartoń.

Strażak powiedział nam również, że na peron był zadymiony, dlatego osoby przebywające na stacji Wilanowska zostały ewakuowane. – Nie ma zagrożenia dla pasażerów – podkreślił Michał Konopka.

Zarówno strażacy, jak i przedstawicielka metra podkreślili, że w tym przypadku nie było mowy o pożarze, a jedynie - zadymieniu.

Wznowiono ruch

Około godziny 18.50 rzeczniczka metra poinformowała, że stacje na Mokotowie i Ursynowie zostały otwarte.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl