Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Zadymienie na stacji metra. Straż pożarna: awaria układu hamulcowego pociągu

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plZamknięta stacja Wilanowska

  Do awarii pociągu metra doszło przed godziną 18 na stacji Wilanowska. Jak podała straż pożarna, pojawiło się zadymienie. Sześć stacji zostało czasowo zamkniętych.

  W związku z awarią zamknięte zostały stacje: Pole Mokotowskie, Racławicka, Wierzbno, Wilanowska, Służew i Ursynów.

  - Na jednej ze stacji awarii uległ pociąg, dlatego zdecydowaliśmy się zamknąć niektóre stacje. Obecnie awaryjny skład znajduje się na torze odstawczym - przekazała nam chwilę po zdarzeniu Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

  Poinformowała również, że składy na linii M1 kursują w dwóch pętlach: Kabaty-Stokłosy oraz Politechnika-Młociny.

  Zadymienie

  Szczegóły zdarzenia podała straż pożarna. - W pociągu, który odbywał przejazd techniczny, czyli bez udziału pasażerów, doszło do awarii układu hamulcowego. W wyniku awarii pojawił się dym. Pociąg zatrzymał się pomiędzy stacjami Wilanowska i Służew – przekazał nam Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

  - Do stacji pociąg Politechnika jechał z pasażerami. Tam, ze względu na zaobserwowaną przez obsługę awarię, pasażerowie wysiedli. Dalej skład jechał pusty - doprecyzowała Bartoń.

  Strażak powiedział nam również, że na peron był zadymiony, dlatego osoby przebywające na stacji Wilanowska zostały ewakuowane. – Nie ma zagrożenia dla pasażerów – podkreślił Michał Konopka.

  Zarówno strażacy, jak i przedstawicielka metra podkreślili, że w tym przypadku nie było mowy o pożarze, a jedynie - zadymieniu.

  Wznowiono ruch

  Około godziny 18.50 rzeczniczka metra poinformowała, że stacje na Mokotowie i Ursynowie zostały otwarte.

  dg/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl