Upały rozbierają warszawiaków

Upały w stolicy
Upały w stolicy
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plUpały w stolicy

Czwartek w stolicy ma być wyjątkowo upalny. Słupki rtęci na termometrach mają powędrować nawet do 30 kresek powyżej zera. W mieście pojawią się też kurtyny wodne.

Kurtyny będą działały w godzinach 9-17 w pięciu lokalizacjach: Pl. Zamkowy, ZOO (przy miśkach), Pl. Konstytucji, Pl. Trzech Krzyży (przy u. Wiejskiej), ul. Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika) zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Na razie warszawiacy chłodzą się w parkach, na skwerach, nad Wisłą, czy w pobliżu fontann, np. na Podzamczu.

Z każdym dniem cieplej

W środę termometry pokazały 28 st. C. W najbliższych dniach ma być jeszcze bardziej upalnie. – W czwartek spodziewamy się 30 st. C., a w piątek nawet 33. W piątek w stolicy spodziewane są także burze – ostrzega synoptyk TVN Meteo.

Przed upałami ostrzegają jednak lekarze. - Osoby, które w upalne dni w godz. 10-16 przebywają poza budynkami, powinny pozostawać w cieniu. Gdy temperatura powietrza osiąga 30 st. C, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu - przypominają lekarze.

Z koeli inspektorzy sanitarni przestrzegają przed kąpielami w fontannach, gdyż grozi to chorobami przewodu pokarmowego, skóry, oczu. Osoby, które w ten sposób szukają ochłody, mogą też zostać ukarane mandatem.

Czytaj więcej o pogodzie na najbliższe dni na TVN Meteo

Prognoza pogody
Prognoza pogodyTVN Meteo

PAP/par

Pozostałe wiadomości