Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Uduszony mężczyzna był Nepalczykiem. O zabójstwo podejrzani jego pracownicy

Najnowsze

kspMężczyźni podejrzani o zabójstwo Nepalczyka

Mężczyzna, którego zwłoki znaleziono kilka dni temu w Legionowie, był obywatelem Nepalu. Zarzuty zabójstwa usłyszało dwóch obywateli Indii, pracowników jego restauracji - podała w środę Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga.

O odnalezieniu zwłok z aucie zaparkowanym przy ulicy Roi w Legionowie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w poniedziałek. Teraz prokuratura ujawnia szczegóły sprawy. "Po przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego medyka sądowego ustalono, że ofiara została uduszona kilka dni wcześniej" - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga.

Prokuratura przekazała, że ofiarą był 37-letni obywatel Nepalu, właściciel jednej z restauracji przy ulicy Warszawskiej w Legionowie.

"28 grudnia zgłoszono zaginięcie mężczyzny, który od kilku dni nie był widziany w pracy oraz w miejscu zamieszkania. Następnego dnia przypadkowa osoba ujawniła zwłoki mężczyzny, który wyglądem przypominał poszukiwanego" – relacjonują śledczy.

"Planowali mord"

Policjanci zatrzymali trzy osoby. To obywatele Indii, pracownicy uduszonego mężczyzny.

"Podejrzani złożyli przed prokuratorem obszerne wyjaśnienia, przy czym do popełnienia zbrodni przyznał się tylko jeden z nich. Najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa były nieporozumienia z pracodawcą. 27-latek oraz jego rok starszy kolega planowali mord" - wyjaśnia prokuratura.

Ciało odnaleziono przy ul. Roi w LegionowieGoogle / tvn24.pl

Dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. Najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Jak słyszymy w prokuraturze, trzeci z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu.

ml/b