Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Szwajcarzy zagrają w Warszawie. Tym razem nie będzie przegranych

Warszawa

mat. prasoweVEIN Trio

Świetny szwajcarski zespół jazzowy VEIN wystąpi we wtorek w klubie 12on14. Trio zaprezentuje muzykę z najnowszego albumu "The Chamber Music Effect".

W ostatnich latach Szwajcarzy koncertowali i nagrywali z amerykańskimi gigantami saksofonu: Davem Liebmanem i Gregiem Osbym. Owocem tej współpracy były dwie płyty "Jazz Talks" (z Liebmanem), "The Studio Concert" (z Osbym). Ale najnowszym, dziewiątym w swojej karierze krążkiem grupa wraca do akustycznego grania w trio. Na "The Chamber Music Effect" przeplatają się wpływy jazzu i muzyki klasycznej. To przenikanie dwóch gatunków jest znakiem rozpoznawczym zespołu.

Wszyscy trzej muzyce VEIN wywodzą się ze świata klasyki, mają doświadczenie w interpretowaniu różnych form klasycznych od solówek po symfonie. Daje im to także dużą swobodę w poruszaniu się po jazzowych tematach.

"Odnoszą się do konkretnego rodzaju muzyki klasycznej, a mianowicie do muzyki kameralnej. To styl, w którym muzycy grają bez udziału dyrygenta, swobodnie interpretując dany fragment i gdzie kluczowym elementem komunikacja pomiędzy muzykami. Taka formuła, w połączeniu z różnymi strukturami muzyki kameralnej, uzupełnia i poszerza esencję filozofii gry VEIN, czyli współgranie na równych zasadach wszystkich członków zespołu" – czytamy w zapowiedzi koncertu.

12on14 Jazz Club, ul. Noakowskiego 1628 czerwca, wtorek, godz. 20.30wstęp 50/55 złotych

b