Sztab Trzaskowskiego chce debaty. Szczegóły ustalą w środę

Warszawa

Koalicja chce debaty przed pierwszą turąTVN24
wideo 2/3

Sztab Rafała Trzaskowskiego zaprosił przedstawicieli zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Warszawy na spotkanie dotyczące debaty przedwyborczej. Rozmowa miałaby się odbyć w najbliższą środę, a debata - jeszcze przed pierwszą turą wyborów.

- W ostatnią sobotę Rafał Trzaskowski zaprosił swoich kontrkandydatów do debaty, która miałaby być rozmową o sprawach ważnych dla warszawiaków - przypomniał na krótkim briefingu przed Sejmem Jarosław Szostakowski, przedstawiciel sztabu Trzaskowskiego i szef klubu Platformy Obywatelskiej w radzie miasta.

Poinformował, że w związku z tym zaproszeniem sztab Koalicji Obywatelskiej skontaktował się z przedstawicielami kandydatów na prezydenta, którzy do tej pory zostali zarejestrowani przez Państwową Komisję Wyborczą. - Chcemy, żeby wszyscy wzięli udział w tej debacie i mogli się wypowiedzieć o tych samych sprawach na równych zasadach - podkreślił.

Zaznaczył, że do tej pory PKW zarejestrowała 11 osób, ale liczba może się zwiększyć. Czas na zgłaszanie kandydatów jest do 26 września.

"Na neutralnym gruncie"

Spotkanie organizacyjne sztabów - jak tłumaczył Szostakowski - miałoby się odbyć w najbliższą środę o godzinie 10 przy Gałczyńskiego 12 (Faktyczny Dom Kultury).

"Pragniemy zorganizować debatę w jednym miejscu i czasie, która odbędzie się na neutralnym gruncie i na równych zasadach dla wszystkich (…). Zależy nam przy tym, aby obecne były wszystkie zainteresowane media, organizacje i stowarzyszenia, które zwracały się z propozycją zorganizowania debaty ogólnej dla kandydatów, a także uczelnie wyższe" - czytamy w piśmie wysłanym przez Koalicję Obywatelską.

Jaki: jestem otwarty

O ustalenia dotyczące debaty pytany był w poniedziałek kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki. - Pierwsza debata odbędzie się 3 października na temat sportu, organizuje ją Legia Warszawa. Natomiast na kolejne jestem otwarty. Wiem, że jakieś sztaby mają dzisiaj rozmawiać - podał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Natomiast Jan Śpiewak, lider porozumienia Wygra Warszawa zaznaczył, że do tej pory Trzaskowski nie pojawił się na żadnej debacie, w tym organizowanej przez Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, ale jego komitet na pewno rozważy propozycję debaty. - Jestem otwarty i będę zawsze gotowy na merytoryczną i programową debatę o Warszawie i wyzwaniach stojących przed naszym miastem - powiedział Śpiewak.

kw/PAP/b