Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Strażacy jechali do Rytla pomóc ofiarom nawałnicy. Zostali okradzeni

TVN Warszawa


Strażacy ochotnicy z Milanówka, którzy chcieli pomóc ofiarom nawałnicy, padli ofiarą złodziei. Proszą o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Po ostatnich nawałnicach wieś Rytel był jedną z tych, która najbardziej odczuła skutki żywiołu. W pomoc włączali się ochotnicy z całego kraju. Chociażby strażacy z Ożarowa Mazowieckiego, o których pisaliśmy. Wyjazd do Rytla zaplanowali również ochotnicy z Milanówka. Przed wyjazdem spotkała ich jednak przykra niespodzianka.

"W nocy na terenie Milanówka została skradziona torba medyczna oraz mundur strażacki wraz z rękawicami i hełmem (latarka)" – poinformowali w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku.

Zaznaczają, że sprzęt był spakowany w prywatnym samochodzie, ponieważ mieli jechać pomóc usuwać skutki nawałnicy właśnie w okolicy miejscowości Rytel. "Jeśli ktoś dostanie okazyjną propozycję zakupu, prosimy o kontakt z policją w Grodzisku Mazowieckim" - apelują strażacy.

SKUTKI NAWAŁNICY NA POMORZU:

Hektary drzew połamanych jak zapałki. Film z dronaTVN24
wideo 2/3

ran/mś/jb