Ruszyła większa strefa płatnego parkowania

tvn24.plNowe granice strefy

Strefa płatnego parkowania powiększy się we wtorek o Muranów, Mirów, Ochotę na północ od ul. Wawelskiej i mały fragment Pragi Północ. Mieszkańcy złożyli ponad 6 tys. wniosków ws. abonamentu na parkowanie.

W piątek drogowcy odsłonili znaki strefowe D-44 – "wjazd do strefy" i D-45 - "koniec strefy parkowania". Również w piątek rozpoczął się proces włączania 240 parkomatów.

Jak tłumaczą drogowcy, zgodnie z uchwałą Rady Warszawy poszerzenie strefy zaczęło obowiązywać od 31 marca. W związku z tym, że ten dzień przypadał w niedzielę, a 1 kwietnia to był dniem świątecznym, należności z tytułu parkowania w SPPN należy uiszczać od 2 kwietnia.

Kilka tysięcy wniosków

Jak informował Zarząd Dróg Miejskich w ostatni czwartek, do tego dnia złożono prawie 6,3 tys. wniosków ws. abonamentu mieszkańca w strefie płatnego parkowania. Osoby, które nie zdążyły do tej pory złożyć wniosków, mogą je składać przez cały rok.

Najwięcej dokumentów przyjęto w punkcie przy ul. Chmielnej - 3.600. Na drugim miejscu uplasował się punkt obsługi SPPN na ul. Nowogrodzkiej – 1611. Następnie Ochota – 1113.

Najmniej wniosków o abonament przyjęto na Mokotowie – 77.

ZDM radzi

Osoby już oczekujące na abonament, mogą włożyć za przednią szybę pojazdu potwierdzenie, które otrzymują po złożeniu wniosku, jak również dowód uiszczenia opłaty za abonament. Jak tłumaczy ZDM, te dwa dokumenty są informacją dla kontrolera, że dany kierowca oczekuje na wydanie abonamentu, w związku z tym nie nałoży kierowcy opłaty dodatkowej.

PARKOMATY ZACZĘTO STAWIAĆ KILKA TYGODNI TEMU:

Ustawili parkomaty na Muranowie
Ustawili parkomaty na MuranowieDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

su//par

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości