Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Przemycał Syryjczyków przez granice Węgier. Wpadł w Warszawie

Warszawa

kspPoszukiwany wpadł w ręce policji

30-letni Polak, który był ścigany za umożliwianie nielegalnego przekraczania węgierskich granic obywatelom Syrii, został zatrzymany przez policjantów z Woli. Działał w zorganizowanej grupie przestępczej. Za mężczyzną wystawiony był Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany trafił do aresztu.

- Mężczyzna był ścigany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmowała się ona umożliwianiem nielegalnego przekroczenia granic obywatelom Syrii. Chodzi o trasę z Węgier w kierunku Niemiec - przekazała mł. asp. Marta Sulowska z wolskiej policji.

Jak poinformowała policja, w listopadzie sąd w Austrii wydał za 30-latkiem ENA.

30-latek wpadł w ręce policjantów z zespołu poszukiwań z Woli. - To obywatel Polski, mieszkaniec Warszawy - sprecyzowała policjantka.

Sprawa w austriackim sądzie

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Tam czekać będzie na decyzję sądu dotyczącą ewentualnego wydania austriackiemu wymiarowi sprawiedliwości.

- Na razie nic więcej na temat tej sprawy nie możemy powiedzieć. Postępowanie toczy się w austriackim sądzie - zaznaczyła Sulowska.

Jak dodała, czyny, za które ścigany był 30-latek, zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

jb/jk/