Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Przedłużą A2, zbudują węzeł i wiadukt

  TVN Warszawa

  Minister infrastruktury o planachTVN24
  wideo 2/2

  W resorcie infrastruktury podpisano umowy na kolejny fragment autostrady A2 od Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, na budowę węzła Lubelska w ciągu drogi S17 oraz wiaduktu w Legionowie na trasie krajowej nr 61.

  Pierwszy fragment A2, na który podpisano umowę, ma mieć długość prawie 5,6 km, a koszt jego budowy to 200,2 mln zł. Drugi odcinek tej trasy będzie miał długość prawie 9,2 km i będzie kosztował 302,3 mln zł.

  Ponad 500 mln zł

  Powstać ma dwujezdniowa autostrada wraz z drogami obsługującymi ruch lokalny, przebudowę mają przejść istniejące drogi gminne i powiatowe, zbudowany ma zostać MOP I. Wzdłuż trasy mają też powstać ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz zbiorniki retencyjne.

  Generalnym wykonawcą zadania jest POLAQUA, a umowa opiewa na ponad 500 mln zł. Przekazanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na czerwiec 2020 r.

  - Bardzo się cieszę, że przechodzimy bezpośrednio do realizacji autostrady A2. Pragnę przypomnieć, że w zmodyfikowanym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki decyzji premiera Morawieckiego i dzięki decyzji rządu (...), został zwiększony limit finansowy do 135 mld zł. (...) Autostrada A2 będzie zgodnie z tym programem realizowana do Białej Podlaskiej. Dzisiaj umowa na pierwsze dwa odcinki - powiedział we wtorek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

  Węzeł na obwodnicy i wiadukt w Legionowie

  Węzeł Lubelska będzie miał 2 km długości, a koszt jego wykonania sięgnie 190,4 mln zł. Połączy Południową Obwodnicę Warszawy (w ciągu S2) ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy (S17) i autostradą A2. Inwestycję zrealizuje PORR Polska Infrastructure. Koszt budowy węzła to 190 mln zł, a przekazanie go do użytkowania zaplanowano na październik 2020 r.

  Z kolei wiadukt w Legionowie będzie miał 1,8 km długości, a jego budowa pochłonie 45,7 mln zł. Generalnym wykonawcą jest Skanska SA, a umowa opiewa na 45,7 mln zł. Oddanie wiaduktu do użytkowania zaplanowano na sierpień 2020 r. AUTOSTRADA A2:

  Autostradą nad morzeTVN24
  wideo 2/2

  PAP/ran/mś