Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

W najbliższy weekend wielu mieszkańców Warszawy będzie odwiedzać groby. Podpowiadamy, jak dotrzeć na cmentarze, gdzie spodziewać się zmian i utrudnień oraz którędy pojadą linie cmentarne.

Policja: groził, dusił i okradał kierowców

Warszawa

ShutterstockPolicja zatrzymała 29-latka (zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna podejrzany o dokonanie trzech przestępstw rozbójniczych i jednej kradzieży został zatrzymany przez policję. 29-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Do przestępstw, doszło w dniach 13-16 lipca. Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, młody mężczyzna korzystający z usług firm przewozowych, podczas kursów groził i okradał kierowców. "Jego łupem padło łącznie blisko 5300 złotych, trzy telefony komórkowe oraz karty bankomatowe i paszport" - dodaje Komenda Stołeczna Policji.

"Dusił ich przewodem elektrycznym lub sznurem"

Zgłoszenia o przestępstwach wpłynęły do komisariatu w Radzyminie. Z zeznań dwóch pierwszych kierowców wynikało, że mężczyzna zamawiający kurs w czasie podróży żądał zjechania na pobocze.

"Groził im przedmiotem przypominającym broń, a następnie działając w sposób zagrażający życiu, dusił ich przewodem elektrycznym lub sznurem, po czym zabrał w celu przywłaszczenia należące do nich pieniądze i telefony komórkowe" - przekazuje policja.

Relacje kolejnych pokrzywdzonych wskazują, że sprawca za każdym razem działał według podobnego schematu. Trzeci z kierowców stracił telefon komórkowy i pieniądze, a ostatni - portfel, paszport i karty bankomatowe.

Grozi mu do 12 lat więzienia

Ujęciem podejrzanego zajęli się policjanci z komisariatu w Radzyminie oraz funkcjonariusze z Wołomina. "Praca operacyjna policjantów, w pierwszej kolejności pozwoliły na zebranie istotnych informacji o sprawcy tych czynów, w tym rysopisu i cech charakterystycznych" - podaje KSP.

Po ustaleniu adresu 29-latka - mieszkańca gminy Radzymin - policjanci udali się na miejsce, gdzie znaleźli trzy karty kredytowe zabrane jednemu z poszkodowanych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut dokonania trzech przestępstw rozbójniczych i jednej kradzieży. 29-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o policyjnym pościgu na Targówku:

Policyjny pościg na TargówkuKontakt 24 / Kristina Verdant
wideo 2/2

ab/pm