Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Opcja PiS na Warszawę: Karczewski na prezydenta, Jaki na zastępcę

Najnowsze

TVN 24Karczewski ma być kandydatem PiS na prezydenta

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział w środę, że Prawo i Sprawiedliwość bierze pod uwagę rozwiązanie, w którym kandydatem na wiceprezydenta Warszawy będzie wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki, a sam Karczewski - kandydatem na prezydenta stolicy.

Karczewski, zapytany w środę w radiowych Sygnałach Dnia, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy, odpowiedział: - Władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie. To kwestia najbliższych tygodni - powiedział marszałek Senatu.

Dopytywany, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on sam zostanie kandydatem partii na prezydenta Warszawy, a obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki kandydatem na wiceprezydenta, Karczewski powiedział: - Taka opcja była i jest brana pod uwagę.

- Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę, jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie - dodał Karczewski.

"Nie zgodzę się"

Do sprawy odniósł się Patryk Jaki. "Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS (Ministerstwo Sprawiedliwości - red.) mam jeszcze wiele pracy" - napisał na Twitterze.

Od razu prostuje. Będę wspierał Marszlka jeśli sie zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy. https://t.co/eL4sYkzxV8— Patryk Jaki (@PatrykJaki) 14 lutego 2018

Emocje w tej sprawie studzi też rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

"Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło jeszcze decyzji, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta Warszawy" - napisała, również na Twitterze, Beata Mazurek.

Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło jeszcze decyzji kto będzie naszym kandydatem na prezydenta Warszawy.— Beata Mazurek (@beatamk) 14 lutego 2018

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Zobacz też materiał programu "Polska i świat" TVN24 na temat kandydatów PiS:

Kandydat prawicy na prezydenta stolicy?
Kandydat prawicy na prezydenta stolicy?TVN24

PAP/pm

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości