Obozowa z priorytetem dla tramwajów i rowerów


Pasażerowie wysiadający z tramwajów wprost pod nadjeżdżające samochody - ten wpisany w krajobraz ul. Obozowej obrazek ma zniknąć. - Tramwaje Warszawskie chcą przeprowadzić gruntowną modernizację torów między Płocką, a pętlą Koło - informuje Rynek Kolejowy.

Dziś ulica Obozowa to chaos: szeroka na "1,5 pasa", przystanki tramwajowe bez wysepek, nieuregulowane parkowanie, brak szerokich chodników, o ścieżkach rowerowych nie mówiąc. To ma się zmienić.

Ulica ma być zwężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Dzięki temu znajdzie się miejsce na wysepki przystankowe i pasy rowerowe. - Modernizację odcinka chcemy przeprowadzić jak najszybciej. Przetarg na projekt ogłosimy jeszcze w tym roku - powiedział Rynkowi Kolejowemu Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich.

- Przygotowanie projektu może potrwać nawet do końca przyszłego roku - zastrzegł.

Tramwaje szybciej o 4 minuty

Projekt zakłada wprowadzenie na modernizowanym odcinku sygnalizacji dla tramwajów. Jak wyliczył SISKOM, skróci to czas podróży tramwajem z 14 do 10 minut od trasy S8 do ulicy Wolskiej. Po zmianach, na Obozowej znajdzie się też miejsce na oddzielne pasy dla rowerów.

as/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości