Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Nowy skwer przy Muzeum Historii Żydów Polskich

Najnowsze


Skwer sąsiadujący z powstającym Muzeum Historii Żydów Polskich zyskał nową jakość. W zimowej scenerii prezentują się nowe kostki i płyty granitowe, ławki oraz rośliny.

Choć planowano, że prace zakończą na przełomie października i listopada, to stało się to na początku grudnia. Koszt modernizacji parku wyniósł ponad 1,2 mln zł.

Granit i nawierzchnia mineralna

- W ramach prac całkowicie zmodernizowano układ nawierzchni przeznaczonych dla pieszych oraz zieleni - mówi Urszula Majewska, rzeczniczka Śródmieścia. - Nawierzchnie wykonano z kostki granitowej, płyt granitowych, a w pobliżu istniejących drzew, dla ochrony ich systemów korzeniowych, zastosowano nawierzchnię mineralną wodoprzepuszczalną - dodaje.

Stare ławki i kosze zastąpiono nowymi, pojawiły się także kosze na psie odchody. Zieleniec mają oświetlać 23 latarnie, a także 143 reflektory, które mają podświetlać nasadzenia roślin.

Nowe drzewa, krzewy, trawy

Na terenie pojawiło się 20 nowych drzew i 2885 krzewów, ponad 800 roślin cebulowych, byliny i trawy ozdobne. - Zwieńczeniem prac jest nasadzenie dwóch okazałych dębów szypułkowych o wysokości 9–11 metrów po obu stronach Pomnika Bohaterów Getta – mówi Majewska.

Inwestycję prowadził Zarząd Terenów Publicznych.

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/par

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy