Nocne zwężenia na moście Grota


W poniedziałek późnym wieczorem ruszyły przygotowania do zamknięcia dla ruchu połowy mostu Grota-Roweckiego. W związku z tym drogowcy zwęzili obie jezdnie na przeprawie, na wysokości węzłów Wisłostrada i Modlińska. Nad ranem we wtorek były przejezdne, ale drogowcy tu wrócą. Dziś zwężą też Wisłostradę.

8 listopada o godz. 22 rozpocznie się najtrudniejsza część remontu - zamknięte zostaną kolejne estakady łączące trasę z ul. Modlińską i Jagiellońską oraz Wisłostradą, północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego, a zwężony będzie odcinek trasy od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej. Na moście i na trasie kierowcy będą wtedy mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

To duże zamknięcie poprzedzi kilka mniejszych zmian w organizacji ruchu.

NAJBLIŻSZE ZMIANY:

1. Zwężanie na dwóch odcinkach

Robotnicy muszą zbudować połączenia między jezdniami (tzw. przewiązki), które potem posłużą do przekładania ruchu z jednej jezdni na drugą.

Od poniedziałku do czwartku pomiędzy godz. 22.00 a 5.00:

- Obydwie jezdnie Trasy AK będą zwężane o skrajne lewe pasy ruchu na długości ok. 100 m na wysokości węzła Wisłostrada. Przejezdne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

- Obydwie jezdnie Trasy AK będą zwężane o skrajne lewe pasy ruchu na długości ok. 100 m na wysokości węzła Modlińska. Przejezdne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Te odcinki zostaną zwężone w poniedziałekgraf. tvn24.pl

2. Wisłostrada też węższa

Na tym jednak nie koniec. W dniach 29-31 października (wtorek od godz. 10.00 – czwartek do godz. 13.00) obydwie jezdnie Wisłostrady zostaną zwężone o skrajne lewe pasy ruchu na długości ok. 100 m, na wysokości Trasy AK. Przejezdne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

"Lepiej mostem Północnym"

Miejscy urzędnicy poradzili kierowcom, aby w związku z planowaną na okres dwóch lat przebudową trasy i mostu korzystali z mostu Północnego (oficjalnie Marii Skłodowskiej-Curie). Apel dotyczył szczególnie tych jadący od strony Białołęki.

Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleciła objazdy:

- z ul. Jagiellońskiej, Modlińskiej w kierunku centrum: przez most Skłodowskiej – Curie i następnie Wisłostradą do Trasy AK,

- z ul. Płochocińskiej w kierunku centrum: przez most Skłodowskiej - Curie i następnie Wisłostradą do Trasy AK,

- z Trasy Toruńskiej w kierunku Gdańska, ul. Pułkowej: przez ul. Modlińską - most Skłodowskiej – Curie i następnie do Wisłostrady.

Tam jednak też można napotkać problemy - czytaj więcej.

Jak objechać utrudnienia na mościetargeo.pl, tvn24.pl

Tiry tylko nocą

22 października na spotkaniu z udziałem prezydent miasta, wojewody, przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcji Transportu Drogowego i policji uzgodniono, że na czas remontu Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego będzie wprowadzony zakaz jazdy dla tirów. Będzie on obowiązywał w godz. 6-22 od nocy z 8 na 9 listopada.

Wielkie burzenie

Przebudowa Trasy Armii Krajowej wraz mostem Grota-Roweckiego do parametrów drogi ekspresowej nabiera tempa. Na początek zamknięto trzy łącznice trasy z ul. Modlińską i Wisłostradą, zaczęła się ich rozbiórka.

TAK WYGLĄDA WYBURZANIE ESTAKAD TRASY AK:

Rozbiórka na Trasie AK
Rozbiórka na Trasie AKDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ROZEBRANO TEŻ KŁADKĘ NAD TRASĄ AK NA ŻOLIBORZU - CZYTAJ WIĘCEJ.

PO ZAMKNIĘCIU PIERWSZYCH ESTAKAD KIEROWCY UTKNĘLI W KORKACH:

MIEJSKI KOORDYNATOR REMONTÓW O PLANOWANYCH PRACACH:

Ogromny korek na moście Północnym
Ogromny korek na moście PółnocnymLech Marcinczak/tvn24
O planowanych pracach mówi Wiesław Witek z ratusza
O planowanych pracach mówi Wiesław Witek z ratuszaTVN24

b//ec/mz

Pozostałe wiadomości