Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Nigdy nie miał prawa jazdy", wpadł podczas kontroli. W mieszkaniu broń

  TVN Warszawa


  Policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-latka, u którego znaleźli: broń palną, amunicję, narkotyki oraz skradzione narzędzia budowlane. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

  27-latek "wpadł" podczas kontroli drogowej. - Jak się po chwili okazało, 27- latek nigdy nie miał prawa jazdy - informuje Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

  Kilka tysięcy łapówki

  Mężczyzna chciał uniknąć mandatu, zaproponował policjantom kilka tysięcy złotych łapówki, tyle gotówki miał przy sobie.

  - Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Dalsze czynności kryminalni wykonali także w miejscu jego zamieszkania. Tu okazało się, że oprócz ujawnionych 230 gramów amfetaminy i 250 gramów marihuany w mieszkaniu była też broń i amunicja - opisuje policjant.

  Ponadto na przyległym do domu terenie "odnalazły się" skradzione w ostatnim czasie narzędzia budowlane o wartości 50 tysięcy złotych.

  - Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty karne. Złożony został wniosek do prokuratury rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił - mówi Sawicki.

  Jak podaje policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

  kz