Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

"Nigdy nie miał prawa jazdy", wpadł podczas kontroli. W mieszkaniu broń

TVN Warszawa


Policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-latka, u którego znaleźli: broń palną, amunicję, narkotyki oraz skradzione narzędzia budowlane. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

27-latek "wpadł" podczas kontroli drogowej. - Jak się po chwili okazało, 27- latek nigdy nie miał prawa jazdy - informuje Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

Kilka tysięcy łapówki

Mężczyzna chciał uniknąć mandatu, zaproponował policjantom kilka tysięcy złotych łapówki, tyle gotówki miał przy sobie.

- Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Dalsze czynności kryminalni wykonali także w miejscu jego zamieszkania. Tu okazało się, że oprócz ujawnionych 230 gramów amfetaminy i 250 gramów marihuany w mieszkaniu była też broń i amunicja - opisuje policjant.

Ponadto na przyległym do domu terenie "odnalazły się" skradzione w ostatnim czasie narzędzia budowlane o wartości 50 tysięcy złotych.

- Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty karne. Złożony został wniosek do prokuratury rejonowej o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił - mówi Sawicki.

Jak podaje policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

kz