Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Nie tylko zakazy parkowania. Czego nie wolno podczas wizyty Trumpa?

Warszawa

Pełen stan gotowości, przygotowania do wizyty Trumpa"Fakty" TVN
wideo 2/6

Zakaz przewożenia towarów niebezpiecznych, zakaz noszenia broni, a na placu Krasińskich zakaz wnoszenia parasolek, dronów, selfie sticków i transparentów. Wszystko ze względów bezpieczeństwa podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, od środy do końca czwartku w części Włoch, Ochoty, Woli, Mokotowa i Śródmieścia obowiązuje zakaz przewożenia towarów niebezpiecznych. Dotyczyć on będzie również Wisły na odcinku od mostu Gdańskiego do Łazienkowskiego, oraz linii kolejowych na terenie Pragi-Południe i Śródmieścia oraz torów przebiegających pod wiaduktem ulicy Żwirki i Wigury.

Dodatkowo na terenie całej Warszawy, na czas wizyty Donalda Trumpa obowiązywać będzie zakaz noszenia broni. Nie dotyczy on oczywiście funkcjonariuszy służb.

Bez krzesełek, selfie sticków i jedzenia

Osoby wybierające się na przemówienie prezydenta USA, które odbędzie się na placu Krasińskich, muszą pamiętać o zakazie wnoszenia parasolek, selfie sticków, termosów i kubków termicznych, a także rozkładanych krzeseł, broni (w tym noży), jedzenia, szklanych pojemników, aerozoli, amunicji, plecaków, rowerów, dronów i innych bezzałogowych systemów powietrznych, materiałów wybuchowych, wskaźników laserowych, pojemników z gazem pieprzowym czy łzawiącym, tablic oraz bannerów.

Nie będzie też możliwości wprowadzenia zwierząt (z wyłączeniem pełniących funkcję przewodników).

Specjalna infolinia

Zamknięto też przestrzeń powietrzną nad centrum stolicy. Zakazane jest między innymi korzystanie z dronów.

Od czwartku od 7 do 19 policjanci będą informować o utrudnieniach związanych z wizytą w stolicy prezydenta USA Donalda Trumpa. Informacje udzielane będą pod numerem telefonu : 22 603 80 38.

Z kolei ratusz ratusz zachęca, aby wszelkie pytania kierować do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 www.warszawa19115.pl. "Szczególnie zachęcamy do skorzystania z Warszawskiego Systemu Powiadomień. Bieżące komunikaty o zmianach i wydarzeniach w mieście dostępne są poprzez powiadomienia SMS i bezpłatną aplikację Warszawa 19115" - czytamy w komunikacie.

md/pm