Najnowsze

Nie mogą się doczekać otwarcia przeprawy

Najnowsze

Spacerowicze na nowym moście
tvnwarszawa.pl/Dawid KrysztofińskiSpacerowicze na nowym moście

Nowy most wciąż czeka na pozwolenie na użytkowanie, ale warszawiacy nie mogą się już doczekać. W sobotę na prawie gotowej już przeprawie pojawiły się tłumy ciekawskich z aparatami.

Tuż przed wjazdem na Most Skłodowskiej-Curie stoją betonowe zapory i barierki. Wejść na samą przeprawę już się nie da, ale można popatrzeć i zrobić sobie zdjęcie.

"Pozytywne wrażenia”

O to jak podoba się nowa inwestycja zapytaliśmy spacerowiczów. - Super, bardzo pozytywne wrażenia, nie mogę doczekać się otwarcia - mówili warszawiacy. Ale entuzjazm też miał swoje granice. – Myślę, że fajnie będzie tylko na początku. Później ruch się rozłoży i będzie jak dawniej – konstatuje mieszkaniec Bemowa.

Wysyp rowerzystów

Wśród wizytujących most pojawiło się bardzo wielu rowerzystów. Problem w tym, że po otwarciu mostu nie będą mogli korzystać ze ścieżki rowerowej, która została zaprojektowana na części tramwajowej.

Dzień otwarty na moście

O tym jak będzie wyglądał ruch z nowym mostem kierowcy mają się przekonać już niedługo, bo w przyszły weekend.

– Chcemy, żeby sobota była takim dniem otwartym dla mieszkańców, żeby mogli przejść się mostem, pospacerować i zobaczyć najnowszą przeprawę łączącą Białołękę z Bielanami – wyjaśnia Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza.

Spektakl światło-dźwięk

Miasto szykuje także kilka niespodzianek. Oprócz przejazdu zabytkowych samochodów, będzie pokaz fajerwerków i spektakl światło dźwięk. Mają też być nawiązania do patronki mostu - Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzień później - w niedzielę - mostem mają przejechać pierwsze samochody.

- Jak tylko dostaniemy ostateczną decyzję w sprawie użytkowania mostu i będziemy mieć 100 procentową pewność, że impreza może się odbyć, przekażemy więcej szczegółów. Nam też zależy, żeby mieszkańcy wiedzieli co ich czeka. Jeszcze bardziej zależy nam, żeby mogli jak najszybciej korzystać z tego mostu – zapewnia.

Już w czwartek na tvnwarszawa.pl poinformowaliśmy warszawiaków o szykowanej imprezie otwarcia najmłodszego mostu w Warszawie. Rzecznik ratusza komentując nasze informacje, mówił, że nie zaprzecza, ale i nie potwierdza, że most uda się otworzyć 24 marca.

Budowa z problemami

Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku i napotkała wiele kłopotów - fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy ostrą zimą na przełomie 2010 i 2011 roku. Pierwotnie umowa zobowiązywała wykonawcę na zakończenie prac do 21 grudnia 2011 roku. Tego samego dnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał aneks, który przedłużył ten termin do końca czerwca tego roku. Pod koniec lutego urzędnicy złożyli wniosek o pozwolenie na użytkowanie części drogowej przeprawy. Do zrobienia jest jeszcze część tramwajowa.

mjc//ec

Pozostałe wiadomości