Nie chcesz stracić zniżki, pamiętaj o e-hologramie

Warszawa

ZTMWarszawska Karta Miejska

E-hologramy na Warszawskich Kartach Miejskich stracą ważność wraz z końcem września. Żeby dalej korzystać ze zniżek, trzeba je przedłużyć.

"Osoby, które korzystają z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka oraz mieszkają w Warszawie i rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2016 rok w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych, powinny do 30 września przedłużyć ważność e-hologramu" – ostrzega Zarząd Transportu Miejskiego.

Można to zrobić w prosty sposób: w najbliższym stacjonarnym automacie biletowym albo takim, który znajduje się w pojazdach komunikacji miejskiej, które obsługują WKM.

Wyrabianie od zera

A co z osobami, które do tej pory nie wyrobiły sobie Karty Warszawiaka oraz Karty Młodego Warszawiaka?

Trzeba zgłosić się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów lub Wydziału Obsługi Mieszkańców wraz z prawidłowo wypełnionym wnioskiem, dowodem tożsamości oraz jednym z poniższych dokumentów:

- kopią pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie lub- zaświadczeniem z urzędu skarbowego potwierdzającym fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) lub- urzędowym poświadczeniem odbioru wydanym przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO zawierającym wygenerowany numer dokumentu zgodny z identyfikatorem dokumentu UPO.

ZOBACZ MATERIAŁ O DARMOWYCH BILETACH DLA DZIECI:

Prezydent zachęca do komunikacji miejskiejTVN24
wideo 2/4

ran/r/jb