Nextbike dogadał się z Orlenem. Veturilo na... stacjach benzynowych

Warszawa

Nextbike PolskaBędą nowe stacje Veturilo

Na przełomie marca i kwietnia w Warszawie pojawią się nowe stacje Veturilo, z ponad setką rowerów. To efekt porozumienia między firmą Nextbike Polska i PKN Orlen. Jednoślady pojawią się na stacjach benzynowych oraz przy siedzibie koncernu na Bielańskiej.

"Rowery dostępne na stacjach Orlen będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem roweru publicznego, co oznacza, że pojazdy pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić na dowolnych stacjach rowerowych na terenie miasta i odwrotnie" - zapewnia w komunikacie prasowym Nextbike.

Stacje na stacjach

Gdzie pojawią się nowe punkty? Oto lista:

Nextbike zwraca uwagę zwłaszcza na tę ostatnią lokalizację, bo - jak przypominają przedstawiciele firmy - do tej pory mieszkańcy Wawra nie mieli w swoich granicach stacji roweru publicznego.

Dodatkowo przy siedzibie koncernu PKN Orlen przy Bielańskiej 12 (w Śródmieściu) pojawią się dwie kolejne stacje: jedna standardowa i jedna dla rowerów elektrycznych.

Nowe lokalizacje stacji Veturilo
tvnwarszawa.pl

Wypożyczanie na stacjach benzynowych ma się odbywać na tych samych zasadach, co przy pozostałych lokalizacjach - z wykorzystaniem terminala lub aplikacji mobilnych.

"Dla użytkowników systemu Orlen będzie przygotowana również specjalna strona internetowa, dzięki której, po uprzedniej rejestracji, będą mogli oni otrzymywać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty VITAY" - czytamy w komunikacie.

Rekordy i statystyki

Rowery Veturilo z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością warszawiaków. Od marca do końca listopada (ubiegłego roku) jednoślady były wypożyczane 5 136 388 razy, a do grona użytkowników dołączyło 164 tysiące nowych osób. Łącznie, od startu systemu w sierpniu 2012 roku miejskie, rowery wypożyczano już 13 055 944 razy, a w systemie jest już 610 tysięcy użytkowników.

Najlepszym miesiącem w historii Veturilo był czerwiec. Odnotowano wtedy aż 868 350 wypożyczeń - średnio 28 945 na dobę, 1206 na godzinę i ponad 20 na minutę. Najlepszym dniem sobota, 20 maja. Tego dnia z Veturilo skorzystano aż 42 228 razy, co oznacza, że średnio przez całą dobę rowery Veturilo były wypożyczane co dwie sekundy.

Zobacz jakie były najpopularniejsze stacje i trasy Veturilo:

Najpopularniejsze stacje VeturiloMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kw/r