Najnowsze

Misie polarne spędzą zimęna placu Wileńskim

Najnowsze


Plac Wileński zyskał nowych, wyjątkowo uroczych mieszkańców. Białe misie polarne będą towarzyszyły warszawiakom przez najbliższe tygodnie.

Białe misie nie sprowadziły nad Pragę Północ chłodu, chociaż dzięki nim zapanowała arktyczna atmosfera. Goście z bieguna to nowe elementy świątecznej iluminacji, którą można podziwiać na stołecznych ulicach.

Rozświetlenie na początku grudnia

Do Bożego Narodzenia został już niecały miesiąc, ale montaż świątecznej iluminacji światełek i ozdób rozpoczął się w pierwszych dniach listopada.

Główną osią zimowej iluminacji w tym roku (podobnie jak w poprzednich latach) ma być Trakt Królewski: od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacjami zostaną też rozświetlone Stare Miasto, Aleje Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. "Solidarności" (od placu Bankowego do placu Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), sam plac Bankowy, Marszałkowska (od Królewskiej do placu Konstytucji, wraz z placem), Świętokrzyska (od ronda ONZ do Marszałkowskiej), Mokotowska i Targowa.

Oficjalna inauguracja iluminacji zaplanowana jest na początku grudnia. Dekoracje świąteczne na ulicach Warszawy będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2018 roku.

"Warszawska iluminacja świąteczna jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. Gdyby miała postać pojedynczego łańcucha liczyłaby 680 kilometrów długości" - chwalą się stołeczni urzędnicy.

[object Object]
Montują świątecznie światełkaMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

mp/mś

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa

Pozostałe wiadomości