Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Metro na Targówku. "Pozwolenie na użytkowanie niezwłocznie"

TVN Warszawa

Urząd MiastaStacja metra Trocka

Pozytywnie zakończyły się kontrole na wszystkich stacjach II linii metra na Targówku -przekazała w środę Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

- Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie zostanie wydana niezwłocznie, o czym poinformujemy w ciągu najbliższych dni - zapewniła Filipowicz. Podkreśliła, że trwa praca nad opracowaniem tej decyzji.

"Odbiór końcowy metra do połowy września"

We wtorek 3 września wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera informował, że "jest szansa otwarcia stacji II linii metra na Targówku w połowie tego miesiąca, czyli w połowie września" - Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest autentyczna szansa przy tej współpracy, którą stosuje wykonawca, inwestor, a po stronie rządowej Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, oddać dokument, który umożliwia funkcjonowanie i odbiór końcowy metra do połowy września - powiedział wówczas wojewoda. Wszystkie odcinki rozbudowywanej linii M2 są albo w budowie, albo trwa postępowanie poprzedzające podpisanie umów z wykonawcami. Cała druga linia metra ma być gotowa przed 2023 rokiem. Centralny odcinek linii M2 został uruchomiony 8 marca 2015 roku. Składa się z siedmiu stacji i prawie 6 km tuneli. Budowa odcinka ze stacjami Szwedzka, Targówek i Trocka została ukończona w maju.

150 tysięcy pasażerów dziennie

Metro Warszawskie wybrało także wykonawcę projektu i budowy ostatniego odcinka drugiej linii metra na Bemowie - od stacji Techniczno-Postojowej Mory do stacji C3 Lazurowa. To około 4 km trasy, które w ciągu 48 miesięcy od podpisania umowy wykona konsorcjum firm Gulermak i Astaldi. Firmy te wygrały także przetarg na budowę dalszej części metra na Targówku. Tam w ciągu 36 miesięcy mają powstać 4 km tuneli oraz stacje Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Dziennie z centralnego odcinka linii M2 korzysta około 150 tysięcy pasażerów.

O możliwej dacie otwarcia nowych stacji wojewoda mówił w ubiegłym tygodniu:

"Jest realna szansa, żeby oddać dokument do połowy września"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/em/pm