Mercedesy na gaz, elektryczne solarisy. 90 nowych autobusów dla Warszawy

Warszawa

MZABędą nowe autobusy

Evo Bus oraz Solaris dostarczą nowe autobusy dla Miejskich Zakładów Autobusowych. Pierwsze z pojazdów zobaczymy w stolicy grudniu tego roku.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, Evo Bus (to spółka córka Daimlera) dostarczy Warszawie łącznie 80 autobusów marki Mercedes Conecto. Będzie to 45 pojazdów przegubowców, z czego z silnikiem olejowym Euro 6 oraz 35 klasycznych, krótkich, 12-metrowych.

Dostawy będą sukcesywnie realizowane w grudniu 2017 i styczniu 2018 roku.

Z kolei Solaris Bus & Coach okazał się bezkonkurencyjny ze swoją ofertą dotyczącą elektrobusów. "Dziesięć nowych, 12-metrowych autobusów elektrycznych trafi do zajezdni "Woronicza" w przyszłym roku" - podaje ZTM.

Chwalą się też tramwajarze

Ostatnio nowymi składami chwali się też tramwajarze. W maju zostały otworzone oferty na dostawę 213 nowych, niskopodłogowych tramwajów dla stolicy.

Zostaną one skierowane między innymi na trasy powstające w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską, czyli do Wilanowa oraz na Gocław. Tramwaje Warszawskie przypominają, że ostatni tak duży kontrakt na dostawę 186 tramwajów typu Swing został podpisany w 2009 roku i był on jednym z największych tego typu w Europie.

Czytaj też o budowie metra:

Wizualizacje nowych stacji metraMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/b