Łatwiejszy wyjazd z Bemowa. Łącznik za ponad 8 mln złotych

Targeo / tvnwarszawa.plZMID podpisał umowę na budowę kolejnego odcinka Nowolazurowej

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał z firmą Strabag umowę na budowę kolejnego odcinka ulicy Nowolazurowej od Połczyńskiej do Lazurowej. Inwestycja kosztować będzie 8,6 mln złotych.

To bardzo dobra informacja dla kierowców, którzy muszą tkwić w korkach na ul. Szeligowskiej. ZMID wyłonił właśnie wykonawcę kolejnego odcinka Nowolazurowej, który połączy ul. Lazurową z ul. Połczyńską. Zamiast wąskiej jednopasmowej jezdni kierowcy chcący wyjechać z Bemowa w stronę Włoch i Ursusa będą mieli do swojej dyspozycji ok. 400 metrowy odcinek drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

- W poniedziałek podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, firmą Strabag. Zgodnie z nią budowa tego odcinka Nowolazurowej ma zakończyć się za 7 miesięcy – przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID-u.

Jak dodała, budowa tego fragmentu drogi kosztować będzie 8,6 mln złotych. To kwota o milion złotych mniejsza niż suma, jaką na inwestycję przeznaczył ratusz. – Na początku roku urząd miasta przekazał na realizację tej inwestycji 9,6 mln złotych – powiedziała Gajewska.

Kiedy przy skrzyżowaniu ul. Szeligowskiej z Lazurową pojawią się pierwsi robotnicy? – Na razie wykonawca ma czas na przygotowanie harmonogramu i zaplecza technicznego. Potem niezwłocznie przystąpi do rozpoczęcia zasadniczej części prac – zapewnia Gajewska.

Kiedy pojedziemy całą Nowolazurową?

Od ponad półtora roku toczą się też prace przy budowie ul. Nowolazurowej od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej. Ich głównym etapem jest budowa wiaduktu nad torami PKP. Jak zapewnia Gajewska, budowa wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Otwarcie tego odcinka planowane jest na koniec 2015 roku - potwierdza.

Kierowcy wyczekują także zapowiadanego już od dawna poszerzenia ul. Lazurowej. W tym przypadku konkretnych terminów jednak brak, choć ZMID dostał już pozwolenie na przebudowę drogi na odcinku od Szeligowskiej do ul. Górczewskiej, bez skrzyżowania z tą ulicą. – Mamy również uregulowane wszystkie sprawy związane z wykupem gruntów pod inwestycję. Teraz chcemy skierować do ratusza wniosek o przyznanie pieniędzy na budowę – wyjaśnia Gajewska.

Połączy trzy dzielnice

Ulica Nowolazurowa połączy trzy dzielnice: Ursus, Włochy i Bemowo. Jej budowa została podzielona na dwa etapy, a etapy zostały podzielone na odcinki.

Etap I - od węzła Salomea do ul. Połczyńskiej. Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów. Ten fragment zyskał nazwę Al. 4 Czerwca 1989 r. Pod koniec roku do użytku ma zostać oddany kolejny fragment drogi od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej z wiaduktem nad torami PKP.

II etap to budowa dwóch odcinków: omawiany fragment od ul. Połczyńskiej do Lazurowej oraz poszerzenie ulicy Lazurowej do węzła z trasą S8.

W listopadzie ubiegłego roku byliśmy na budowie Nowolazurowej. Lany był wówczas beton pod wiadukt nad torami PKP.

Wiadukt połączy Włochy z Bemowem
Wiadukt połączy Włochy z BemowemMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

jk

Źródło zdjęcia głównego: Targeo / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości