"Książę Niedźwiedź" na wodnym ekranie. Ruszają multimedialne fontanny

Warszawa

M. Radwański / UM WarszawaLasery w Parku Fontann

Wieczorem startuje ósmy sezon pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Tym razem widzowie zobaczą opowieść o mazowieckim księciu.

"W ubiegłych latach bohaterami pokazów był Bazyliszek, Złota Kaczka oraz syreny. Tegoroczny spektakl pod tytułem "Książę Niedźwiedź" to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie" - podaje ratusz.

Weekendowe pokazy

Co było dalej? O tym będzie można przekonać się na pokazie łączącym ekrany z wody i lasery. Urzędnicy zapewniają, że chcą przywrócić warszawiakom tę zapomnianą legendę.

- W dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy Kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Pierwszy pokaz zaplanowano 1 maja o godzinie 21. Kolejne odbędą się o tej samej porze przez kolejne cztery dni.

Od 11 maja do 11 sierpnia (w piątki i soboty) widowiska będą startować o godz. 21.30, a od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty) o 21.00. Wstęp wolny.

W Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu.

Wodne ekrany

Multimedialne pokazy fontann działają dzięki specjalnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tysiące litrów wody. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest stworzenie wodnego ekranu - ściany o grubości 8 mm, szerokości 30 i wysokości 10 metrów. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe. Nowoczesna instalacja umożliwia organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk.

ZOBACZ POPRZEDNIE POKAZY FONTANN:

ran/r

Pokaz na PodzamczuTVN24
wideo 2/6