Kondratowicza jak Świętokrzyska? Zdecydują mieszkańcy Bródna

Urząd MiastaPlanują zmiany na Kondratowicza

Kondratowicza - dziś przecinająca Bródno dwupasmówka - ma się zmienić. W 2022 roku powstaną tu dwie stacje metra. O tym, jak będzie wyglądała łącząca je ulica, mają współdecydować mieszkańcy.

– Metro ożywiło już Ursynów, Mokotów, Bielany i Pragę. Teraz podobne zmiany czekają Targówek i Bemowo. A to oznacza prawdziwą metamorfozę miejskiej przestrzeni. Chcemy by w wypracowaniu optymalnych rozwiązań oprócz architektów i urbanistów aktywnie uczestniczyli również mieszkańcy – mówi Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. Na pierwszy ogień ma pójść Bródno. Właśnie rozpoczyna się nabór na warsztaty dotyczące zagospodarowania ulicy Kondratowicza. Przygotowuje je warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich na zlecenie ratusza.

Pomiędzy stacjami

Celem spotkań będzie przygotowanie propozycji zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra: "Kondratowicza" (w rejonie skrzyżowania ul. Kondratowicza i ul. Malborskiej) i "Bródno" (po wschodniej stronie ulicy Rembielińskiej).

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH STACJACH Jak informuje ratusz, warsztaty zostaną przeprowadzone w dwóch etapach. W pierwszym odbędzie się nabór uczestników, na podstawie przesłanych zgłoszeń. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych pięciu, których zadaniem będzie opracowanie zaproponowanych wcześniej rozwiązań.

Otwarta dyskusja

Zaplanowano również konsultacje społeczne, spacery z mieszkańcami i odbędzie się otwarta dyskusja na temat zagospodarowania przestrzeni publicznej tego obszaru Bródna. TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WARSZTATÓW

Centralny odcinek II linii metra otwarto w marcu 2015:

ran/r

Metro ruszyło
Metro ruszyłoTVN24

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości