"Enjoy the Silence", Saska Kępo. Depeche Mode zagra na Narodowym

Najnowsze

ShutterstockDepeche Mode zagra w Warszawie

To z pewnością będzie jedno z najgłośniejszych wydarzeń muzycznych 2017 r. Depeche Mode zagra na PGE Narodowym. We wtorek zespół zapowiedział swoją nową płytę, a także plany na trasę koncertową promującą ją w przyszłym roku. 21 lipca grupa odwiedzi stolicę Polski.

Nowa płyta ukaże się już najbliższej wiosny. Krążek o nazwie "Spirit" zapowiedziano dziś na konferencji w Mediolanie. Wraz z nim ogłoszono plany koncertowe na czerwiec i lipiec. W ramach trasy nazwanej "The Global Spirit Tour" artyści odwiedzą 32 miasta w Europie.

The Global Spirit Tour - Starting May 5, 2017. Visit https://t.co/rJtl0RniZq for full details and tour dates. pic.twitter.com/xsYXsWGBlZ— Depeche Mode (@depechemode) 11 października 2016

Pierwszym, jakie odwiedzą, będzie Sztokholm w Szwecji. Artyści pojawią się tam 5 maja na Friends Arena. Ostatni koncert w ramach wiosenno-letniej trasy zagrają w Rumunii w mieście Kluż-Napoka. 21 lipca pojawią się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

"Największe gwiazdy muzyki"

Depeche Mode ostatni raz wystąpili w Warszawie w 2013 r. Wtedy, również na Narodowym, promowali płytę "Delta Machine". Na koncercie pojawiło się ponad 50 tys. osób. Grupa ma wielu wiernych fanów w Polsce. Ich zloty są i były regularnie organizowane w największych miastach.

Depeche Mode powstało w 1980 r. w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma ponad 100 mln sprzedanych płyt, co sytuuje ją w gronie największych światowych gwiazd muzyki.

Artyści stworzyli takie hity jak "Personal Jesus", "People are People", "Strange Love", "Policy of Truth", a także "Enjoy the Silence".

Poprzedni koncert Depeche Mode w Polsce odbył się w 2013 r.

Depeche Mode zagrali na Stadionie NarodowymTVN24

md/sk

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock