Duży festiwal wynosi się ze Stadionu Narodowego

Facebook OWFPrzenosiny imprezy

Mieszkańcy Saskiej Kępy mogą odetchnąć z ulgą. Organizator największego stołecznego festiwalu muzycznego ogłosił, że zmienia lokalizację imprezy. Przyszłoroczny Orange Warsaw Festival odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Ogłoszenie pojawiło się na oficjalnym profilu OWF na popularnym portalu społecznościowym.

"Kolejna edycja Orange Warsaw Festival odbędzie się 12-14 czerwca 2015 roku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Wystąpi ponad 30 artystów na dwóch scenach! Już 8 października rusza przedsprzedaż karnetów w promocyjnych cenach" – podał organizator.

Mieszkańcy narzekali na hałas...

Po tegorocznej edycji trzydniowego festiwalu wielu mieszkańców Saskiej Kępy narzekało na hałas.

"Udręczeni trwającym pięć dni i trzy noce upiornym hałasem ze Stadionu Narodowego podczas Orange Warsaw Festival domagamy się położenia kresu podobnym zdarzeniom. Hałas w promieniu kilku kilometrów od Stadionu paraliżuje życie, uniemożliwia odpoczynek i pracę. Powoduje drgania budynków” – alarmowali w piśmie skierowanym do ratusza i ministerstwa środowiska.

"Mamy pełną świadomość tego, że o ile dla ponad 110 000 uczestników były to trzy dni fantastycznej zabawy, o tyle dla znacznej części z Was oznaczały trzy dni niedogodności związanych z głośną muzyką. Rozumiemy Wasze niezadowolenie wynikające z panującego przez ten czas hałasu. Ale rozumiejąc Was, liczymy także na Waszą wyrozumiałość" – odpowiadali organizatorzy.

...a uczestnicy na jakość dźwięku

Z lokalizacji imprezy na Stadionie Narodowym było niezadowolonych także wielu jej uczestników. Oni z kolei pisali o zniekształconym dźwięku i nieznośnym pogłosie.

Gwiazdami ostatniej edycji byli Florence And The Machine, Kings Of Leon, Limp Bizkit, Outkast i Queens Of The Stone Age.

Na służewieckim torze odbyła się już jedna edycja festiwalu – w 2010 roku. W swojej 6-letniej historii OWF gościł także na placu Defilad i stadionie Legii Warszawa przy Łazienkowskiej.

Festiwal z perspektywy mieszkańca:

b

Hałas na Saskiej Kepie
Hałas na Saskiej Kepiewarszawa@tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook OWF

Pozostałe wiadomości