Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Do metra z wejściówką. Kto może skorzystać?

Najnowsze

ZTMDyspensery będą na każdej stacji metra

Na stacjach podziemnej kolejki pojawiają się dyspensery, czyli urządzenia, z których można pobierać wejściówki do otwierania bramek w metrze.

"Od 16 września pasażerowie będą mogli pobierać wejściówki z 47 podajników" – informuje ZTM.

Dla kogo?

Jak wyjaśnia ZTM, przeznaczone są dla osób, które korzystają z biletów kupionych przez telefon komórkowy lub w automacie biletowym w autobusie MZA oraz mających uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, w przypadku, gdy nie zostały one "wgrane" na Warszawską Kartę Miejską. Wejściówki wielorazowego użytku zostaną umieszczone w dyspenserach 16 września. Przypominają wyglądem bilety kartonikowe z paskiem magnetycznym. Służą do otwierania bramek metra.

Urządzenia z wejściówkami mają być zamontowane na wszystkich przystankach metra. Na stacji Centrum do dyspozycji pasażerów będą cztery urządzenia, na stacjach Marymont, Wilanowska i Ursynów po trzy, a na pozostałych po dwa. Póki co takie wejściówki dostępne są w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz u dyżurnych stacji metra.

WŁADZE WARSZAWY ZAPEWNIAJĄ, ŻE BUDOWA CENTRALNEGO ODCINKA II LINII METRA JEST NA FINISZU:

ran

Budowa metra na ostatniej prostejTVN24

Źródło zdjęcia głównego: ZTM