Najnowsze

Darmowa porada i wejście bez kolejki. Dzień Seniora w stołecznych sądach

Najnowsze

archiwum TVNDzień Seniora w sądach

Osoby po 60. roku życia we wtorek w stołecznych sądach będą obsługiwane poza kolejnością, a także będą mogły także skorzystać z darmowych porad prawnych. W ten sposób sądy w Warszawie włączą się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Jak poinformował warszawski sąd okręgowy - podobnie jak w zeszłym roku - "osoby w wieku 60+ będą obsługiwane, za okazaniem dokumentu tożsamości, poza kolejnością w biurach obsługi interesantów, biurach podawczych, czytelniach akt, punkcie informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego oraz kasach sądów".

Zasada ta będzie dotyczyła łącznie kilkunastu sądów - zarówno Sądu Okręgowego w Warszawie, jak i Sądu Okręgowego Warszawa-Praga oraz wszystkich sądów rejonowych podległych tym SO. Ponadto w holu głównym SO w Warszawie przy al. Solidarności od godz. 9 do godz. 15 seniorzy będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych udzielanych przez adwokatów z Izby Adwokackiej w Warszawie. Z kolei o godz. 10.15 w jednej z sal SO zaplanowano wykłady sędziego oraz przedstawiciela adwokatury na tematy: hipoteki odwróconej, testamentów oraz darowizn. Przewidziano także dyskusję z uczestnikami wykładów.

Po raz drugi

Warszawskie sądy zorganizowały dzień seniora po raz drugi. Przed rokiem m.in. ostrzegano seniorów przed tzw. oszustwami "na wnuczka". Jak wówczas uzasadniano chodziło także o pokazanie "ludzkiej twarzy wymiaru sprawiedliwości i sądu" oraz pomoc seniorom, którzy "często mają problem w odnalezieniu się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości prawnej". W Ogólnopolski Dzień Seniora 14 listopada w różnych instytucjach odbywają się m.in. nieodpłatne badania lekarskie, różne wykłady i porady, a także występy artystyczne.

Zobacz jak wyglądała wrześniowa parada seniorów:

[object Object]
Parada SeniorówTVN24
wideo 2/2

PAP/md

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN

Pozostałe wiadomości