Darmowa komunikacja na szczyt NATO? Ratusz odpowiada krótko: nie

Warszawa

ZTMNie pojedziemy za darmo

Miasto Jest Nasze chce, by ratusz ulżył warszawiakom narażonym na konsekwencje szczyty NATO i wprowadził darmową komunikację. Już wiemy, że tak się nie stanie.

Apel został wystosowany w środę.

"Czas szczytu NATO będzie pełen utrudnień komunikacyjnych, m. in. wyłączenia ruchu, zamknięte ulice, a wiele linii autobusowych i tramwajowych skierowanych będzie na trasy objazdowe. W niektóre miejsca trudno będzie się dostać nawet na piechotę. (...) Apelujemy do władz Warszawy i Zarządu Transportu Miejskiego o wprowadzenie w dniach 7 - 9 lipca bezpłatnych przejazdów na wszystkie linie komunikacyjne w stolicy - proponuje Miasto Jest Nasze.

Z pytaniem, czy to możliwe, kierujemy się na początku do ZTM. - Nawet gdybyśmy bardzo chcieli wyjść na przeciw temu apelowi, to nie mamy takich możliwości. O takich rzeczach decyduje ratusz - odpowiada Wiktor Paul z ZTM.

A tam szybko rozwiewane są wszelkie nadzieje: - Nie będzie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w tym okresie - mówi Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika prasowego ratusza. - Przypominamy o tym, że wprowadziliśmy szereg ułatwień: objazdy, dodatkowe linie oraz wzajemne honorowanie biletów kolejowych - ucina.

JAK PRZETRWAĆ SZCZYT NATO

alex/r