Bilans piątkowej nawałnicy: 928 zgłoszeń i ciągle przybywa

Warszawa

TVN24Bilans nawałnicy nad Warszawą

Dla straży pożarnej to bardzo pracowity weekend. Zarówno w nocy z piątku na sobotę, jak i całą sobotę trwa usuwanie skutków piątkowej nawałnicy. - Zgłoszenia cały czas napływają - informują strażacy.

Do godziny 17.30 w sobotę straż pożarna zrealizowała 750 z 928 zgłoszeń. - Cały czas otrzymujemy nowe. Przewidujemy, że całkowite zakończenie interwencji związanych z burzą nastąpi dopiero w niedzielę – informuje kpt. Dawid Bąk.

Najwięcej działań strażacy podjęli w Śródmieściu. – Okolice ulic Marszałkowskiej, Polnej to te, które najbardziej ucierpiały podczas wczorajszej burzy – informuje kpt. Dawid Bąk.

Pod naporem porywistego wiatru pękały nie tylko grube konary, ale całe drzewa. Niektóre uszkodziły zaparkowane samochody, inne spowodowały utrudnienia w ruchu. Kierowcy stanęli na zalanych deszczem ulicach, w korkach utknęły tramwaje. O kolejnych zdarzeniach informowaliśmy czytelników na portal tvnwarszawa.pl.

– Na Wisłostradzie przed mostem średnicowym w kierunku Żoliborza drzewo przewróciło się i blokuje wszystkie pasy. Kierowcy radzą sobie objeżdżając je chodnikiem. Korek błyskawicznie utworzył się już w okolicach Trasy Siekierkowskiej. Przy Ogrodzie Saskim drzewo przewróciło się na trakcję. Zablokowany jest ruch tramwajowy w oby kierunkach – relacjonował Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Wiele pracy mieli nie tylko strażacy, ale także pracownicy Tramwajów Warszawskich:

Zerwana trakcja tramwajowa po burzy
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Duże utrudnienia występowały również na Wybrzeżu Kościuszkowskim. - Przy wylocie z tunelu w kierunku Wilanowa drzewo przewróciło się na jezdnię. Zablokowany jest jeden z trzech pasów (skrajnie prawy). Tworzą się korki, kierowcy powinni się przygotować na duże utrudnienia - ostrzegał Tomasz Zieliński.

Z koeli Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24 podała, że drzewo spadło na dwa samochody przy ulicy Emilii Plater. Potężne drzewo zgniotło też samochody przy Kameralnej. Cztery auta zostały całkowicie zniszczone.

Spektakularnie wyglądały nagrania przesłane na Kontakt24 przez internautów, m.in. widok nawałnicy na Pałacu Kultury, czy mężczyzny, którego burza zastała kilkanaście metrów nas ziemią podczas mycia szyb w jednym z wieżowców.

Zobacz film z tego wydarzenia:

Burza zaskoczyła też pracownika pracującego na wysokości na skrzyżowaniu Jana Pawła i Grzybowskiej
Kontakt 24

skw/r