Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Będzie parking pod szkolnym boiskiem, jest przetarg

TVN Warszawa

tvnwarszawa.plJest przetarg na projekt

Parking na Chłodnej coraz bliżej. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg na przygotowanie projektu. Dwukondygnacyjny obiekt pomieści około 230 samochodów.

Parking powstanie pod boiskiem przy Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego (ul. Chłodna 36/46).

Stanowiska do ładowania elektryków, system ostrzegania pieszych

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego wjazd i wyjazd z parkingu powstaną od strony Chłodnej, a wyjścia piesze – od Chłodnej i Ogrodowej.

Nad wjazdem do parkingu zamontowana zostanie dynamiczna tablica informująca o liczbie wolnych miejsc postojowych na różnych kondygnacjach, a kierowcom poszukującym wolnych miejsc parkingowych pod ziemią będą pomagać mniejsze, interaktywne tablice informacyjne.

Urzędnicy zapewniają, że powstaną miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, a także cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

"Przed wjazdem na teren parkingu podziemnego umieszczona będzie sygnalizacja świetlna zintegrowana z systemem ostrzegania przechodniów. Projekt ma uwzględnić również rozwiązania dotyczących odnawialnych źródeł energii - proponowane jest utworzenie zbiorników na powtórne użycie wody deszczowej oraz założenie instalacji fotowoltaicznej na dachu szkoły" – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Uczniowie konsultowali boisko

Budowa parkingu to jednocześnie całkowita przemiana szkolnego terenu. O tym jak będzie wyglądał, zdecydowali uczniowie w konsultacjach społecznych.

Jak informuje ZTM, powstaną tam nowe boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz plac apelowy połączony z przestrzenią rekreacyjno-animatorską. Będzie też siłownia plenerowa.

Obok głównego wejścia na teren szkoły od Chłodnej zbudowany zostanie stojak rowerowy wraz z zadaszeniem na 50 rowerów.

"Projekt uwzględni również dużo zieleni – posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Tzw. zielone dachy znajdą się m.in. na klatkach wychodzących z parkingu oraz na wiacie na rowery" – chwali się ZTM.

Duży projekt

Parking na Chłodnejto jedna z trzech lokalizacji, w których podziemny garaż ma powstać najszybciej. Na dziesięć takich parkingów ratusz zamierza przeznaczyć 25 milionów złotych. Znajdą się głównie pod boiskami szkolnymi. Jak wyjaśniała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, lokalizacje wybrano wspólnie z burmistrzami dzielnic, po wstępnych analizach deficytu miejsc postojowych.

Jednak co do projektów pojawiły się wątpliwości. Aktywiści podnieśli temat wyrzutni spalin oraz uciążliwości prac budowlanych, które będą się toczyły w czasie roku szkolnego.

kz/mś