Zatrzymali 14-letniego dilera

Najnowsze

fot. KSP

Kontrola 16-latków palących marihuanę naprowadziła otwockich policjantów na ślad dilera, który rozprowadzał narkotyki w szkołach powiatu otwockiego. Okazał się nim 14-letni uczeń. Chłopak trafi do ośrodka dla nieletnich. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Wszystko zaczęło sie od interwencji policjantów z komisariatu w Józefowie. 21 listopada wieczorem zwrócili uwagę na dwóch młodych chłopaków. W czasie kontroli jeden z funkcjonariuszy wyczuł od nich zapach marihuany.

Wiadomość o uczniach palących marihuanę szybko trafiła do zespołu do spraw nieletnich otwockiej komendy. Policjanci dotarli do kolejnych uczniów szkół powiatu otwockiego, w tym również 13-letnich, którzy nie tylko zażywali narkotyki, ale też sprzedawali je innym uczniom.

14-letni Karol rozdawał karty

Policjanci ustalili, że główną rolę przy rozprowadzaniu narkotyków odgrywa 14-letni Karol. Został on ujęty przez józefowskich policjantów i przewieziony do policyjnej Izby Dziecka.

Wobec 14-latka mundurowi z zespołu do spraw nieletnich złożyli do sądu rodzinnego w Otwocku, Zebrane w trakcie postępowania materiały dotyczące 14-latka trafiły do sądu, który zdecydował o zastosowaniu środka wychowawczego w postaci umieszczenia chłopca w schronisku dla nieletnich.

Możliwe kolejne zatrzymania

Do sądu rodzinnego w Otwocku trafią również materiały dotyczące pozostałych ujawnionych uczniów, ktorzy zażywali lub odsprzedawali narkotyki. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

js