Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Dwa kolejne fragmenty autostrady A2 gotowe

Warszawa

Mostostal WarszawaOdcinek B autostrady A2

Oddano do użytku odcinek "A" i część odcinka "B" autostrady A2. To oznacza, że kierowcy mają do dyspozycji 33 kilometry nowej drogi między Łodzią a Nieborowem. Wciąż trwają prace na odcinku "C" - ostatnim fragmencie A2 Łódź -Warszawa.

Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken, pozostała część odcinka "B" zostanie udostępniona kierowcom po oddaniu do użytkowania odcinka "C". Wówczas autostradą A2 będzie można przejechać z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

Otwarcie drogi było możliwe dzięki wydanemu w sobotę przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka A oraz uzgodnieniu przez policję oznakowania pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odcinek "A" autostrady liczy sobie 29,2 km i prowadzi ze Strykowa do okolic Bolimowa. Cały odcinek "B" o długości 16,9 km, to fragment autostrady przebiegający w Bolimowie (granica woj.łódzkiego).

Pechowy odcinek "C"

Trwają prace na odcinku "C", który jest ostatnim z podzielonej na pięć części autostrady A2 od węzłą Stryków do węzłą Konotopa. Odcinek porzucony przez chińskie konsorcjum Covec, jest kończony przez firmy Eurovia i Bogl a Krysl.

Aby przyspieszyć prace na tym odcinku, sprowadzono z Niemiec specjalną maszyną, która jest wstanie układać ostatnią warstwę asfaltu na szerokości całej jezdni. Dzięki niej w ciągu godziny można ułożyć kilometr asfaltu.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

Tvn24.pl