Legia idzie na rekord

Najnowsze

legia.comPepsi Arena

Wiele wskazuje na to, że najważniejszy mecz w sezonie - derby Warszawy - przyciągnie na trybuny stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3 rekordową liczbę kibiców. Do tej pory sprzedano ponad 27 tysięcy biletów na piątkowe spotkanie.

Rekord frekwencji meczu ligowego to 25 165 kibiców, który padł podczas jesiennego spotkania z Wisłą Kraków. Największą widownię stadion gościł jednak na meczu z Rapidem Bukareszt w listopadzie 2011 roku – 30 786 widzów - wylicza portal legia.com.

Zostały cztery tysiące

- W sprzedaży zostało już tylko niespełna 4 tysiące biletów. Zapraszamy serdecznie tych, którzy jeszcze się wahają na ten szlagierowy mecz. Będzie to nie tylko walka o prymat w stolicy, ale również niezwykle istotne spotkanie dla losów mistrzowskiego tytułu. Emocje gwarantowane! - zachęca Michał Kocięba, rzecznik prasowy Legii Warszawa.

Demonstracje przed derbami

Wcześniej kibice z Konwiktorskiej mają zamiar przyjść spod swojego stadionu na ul. Łazienkowską.

Trasa będzie wiodła ulicami Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, Agrykolą, Myśliwiecką. Poloniści ruszą spod stadionu na Konwiktorskiej o godzinie 15:00.

Do biura bezpieczeństwa w ratuszu wpłynął odpowiedni wniosek fanów "czarnych koszul". Nie ma za to wniosku kibiców Legii, którzy szykują się do "spontanicznej manifestacji" w odpowiedzi na marsz polonistów.

Jak czytamy na jednym z portali, kibice Legii zbierają się o godz. 15.00 przy ul. Myśliwieckiej. Chcą przejść na pl. Trzech Krzyży, przez który mają przejść również kibice zespołu z Konwiktorskiej.

Mecz Legia Warszawa - Polonia Warszawa rozpocznie się o godz. 20:30.

mjc/par

Źródło zdjęcia głównego: legia.com