Kangurzyca Stefania poszukiwana

Najnowsze


Od soboty trwają poszukiwania kangurzycy. Stefania uciekła z minizoo w Dziekanowie Leśnym. Ostatnio była widziana w okolicach bazarku na warszawskiej Sadybie. W akcję poszukiwawczą włączył się reporter TVN 24 Łukasz Wieczorek.

Stefania uciekła wraz ze swoim partnerem Stefanem. Poszukiwania rozpoczęły się szybko. - Poruszyliśmy niebo i ziemię. Samochody, ludzie, wszyscy pracownicy firmy na - koniach, samochodami lub rowerami - mówi Monika Kruczyńska z Parku Rozrywki Monpepelandia.

Niestety kangur zginął pod kołami samochodu. Los kangurzycy jest nieznany, ale ślady prowadzą na warszawską Sadybę. W okolicach tutejszego bazaru widziano ją po raz ostatni.

- W sobotę ok. godz. 11 dostaliśmy zgłoszenie, że na ul. Bonifacego znajduje się kangur – informuje straż miejska. Strażnicy ruszyli na poszukiwania torbacza ze specjalną siatką. Niestety, zwierzaka nie udało się odnaleźć.

W poszukiwania włączyli się także inspektorzy ds. ochrony zwierząt z towarzystwa Animals. Przeczesywali teren z psem. Również - bez skutku.

Łukasz Wieczorek "Polska i Świat" /b