Wiaduktem na Marsa pojedziemy w grudniu? "Czekamy na pozwolenie"

ZMIDWiadukt czeka na otwarcie

Po próbach obciążeniowych nowy wiadukt w ciagu ulicy Marsa czeka na otwarcie. – Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Chcielibyśmy go otworzyć jeszcze w tym roku – mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Do połowy przyszłego roku ma powstać drugi wiadukt, a w 2016 ich liczba zwiększy się do czterech.

Nowy wiadukt powstał na odcinku pomiędzy Naddnieprzańską a Żołnierską, nad torami kolejowym. - Pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe, a także oględziny konstrukcji i łożysk – mówi Gajewska.

Na przełomie roku

Teraz wniosek o pozwolenie na użytkowanie rozpatruje nadzór budowlany. - Chcielibyśmy udostępnić wiadukt jeszcze w tym roku, ale trudno powiedzieć, czy tak się stanie. Jeżeli nie w grudniu, to oddamy go na początku stycznia - dodaje.

Na razie kierowcy jeżdżą dwoma starymi wiaduktami w obu kierunkach. Gdy nowy zostanie oddany do użytku, samochody pojadą nim w stronę węzła Marsa, a jeden ze starych zostanie rozebrany. - Do połowy przyszłego roku powstanie drugi wiadukt i wtedy wykonawca rozbierze kolejny stary – tłumaczy Gajewska.

Kolejne 370 milionów

Koszt prac to ponad 70 mln zł. Ale to nie koniec inwestycji w tym miejscu. Ratusz chce przeznaczyć 370 milionów na przebudowę dróg w tym rejonie w latach 2014-16.

– Powstaną dwa kolejne wiadukty na odcinku od Naddnieprzańskiej do Żołnierskiej nad torami, więc łącznie będą cztery, po cztery pasy w każdym kierunku - wyjaśnia Gajewska.

I dodaje, że zaplanowano też inne inwestycje. - Powstanie też wiadukt z dwoma pasami, z którego będzie można bezkolizyjnie skręcić z ulicy Marsa, w lewo w Żołnierską. A także kolejny składający się z dwóch części w ciągu ulicy Żołnierskiej nad torami kolejowymi - mówi rzeczniczka. - Powstanie też wiadukt nad ulicą Czwartaków - dodaje.

TAK WYBURZALI BUDYNKI PRZED BUDOWĄ WIADUKTÓW:

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości