Ukradli pokrywy od studzienek, dostali mandat

KSP w WarszawieKradli studzienki kanalizacyjne

Policjanci z Bemowa wspólnie ze strażnikami miejskim i jednym z mieszkańców zatrzymali dwóch złomiarzy: 45-latka i jego 33-letniego kolegę. - Przewozili na wózku cztery żeliwne pokrywy, skradzione ze studzienek przy ul. Lazurowej - informuje policja.

O kradzieży studzienek z ulicy Lazurowej powiadomił patrolujących okolicę strażników jeden z tamtejszych mieszkańców. - Funkcjonariusze dostali informację, że przy ul. Dywizjonu 303 jeden z mieszkańców widział dwóch mężczyzn pchających wózek ze złomem – podaje bemowska policja.

Gdy strażnicy udali się na miejsce, zauważyli odpowiadających rysopisowi złomiarzy, a na ich wózku cztery żeliwne pokrywy, które średnicą pasowały do tych zdemontowanych z ul. Lazurowej.

400 złotych strat

Na miejsce wezwano policję i pogotowie drogowe Zarządu Dróg Miejskich, którzy zabezpieczyli "braki w jezdni". Mężczyźni z kolei zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu, a tam ukarani mandatem.

- 45-letni Jacek W. i 33-letni Mariusz W. chcieli prawdopodobnie skradziony łup sprzedać na pobliskim złomie. Straty, które spowodowali oszacowano na blisko 400 złotych – podaje policja.

W grudniu ub.r. na Białołęce skradziono 15 włazów kanalizacyjnych:

Mieszkańcy o kradzieżach
Mieszkańcy o kradzieżachDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

jsy/ran

Źródło zdjęcia głównego: KSP w Warszawie

Pozostałe wiadomości