Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Afera w wojskowej uczelni. Kolejni zatrzymani

Warszawa

Seeksoul / wiki / CC BY-SA 4.0Zatrzymani to osoby związane z WAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób związanych z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie - dowiedział się portal tvn24.pl. Zatrzymania mają związek ze śledztwem w sprawie wyłudzania pieniędzy na projekty naukowe.

Agenci z białostockiej delegatury we wtorek przeszukują gabinety pracowników WAT. Zbierają nośniki danych i dokumentację. - Tak, potwierdzamy zatrzymania ośmiu pracowników WAT. Przeszukujemy ich mieszkania i biura. Sprawa dotyczy wyłudzenia pieniędzy na szkodę uczelni - usłyszeliśmy w Wydziale Komunikacji Społecznej CBA.

Jedna z ośmiu zatrzymanych osób to były pracownik uczelni. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. W marcu CBA zatrzymało profesora dr hab. Mariusza F., prorektora ds. rozwoju WAT oraz Piotra S., pracownika Działu Informatyki WAT.

On i inne osoby związane z uczelnią są podejrzane o zawieranie pozornych umów i bezprawne przywłaszczanie sobie środków finansowych przyznawanych na projekty naukowe realizowane przez WAT.

Podejrzenie korupcji

Śledztwo - jak informowało CBA - prowadzone jest przez Biuro i Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Badane są w nim wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych, w tym w WAT. Sprawa zaczęła się w 2015 roku od zatrzymania byłego ministra zdrowia w rządzie Leszka Millera – Mariusza Ł.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

Maciej Duda (m.duda2@tvn.pl)