48 milionów na modernizację Hutnika. Będą boiska i korty

Warszawa

Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja trybun | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja trybun | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta
Wizualizacja ośrodka | Urząd Miasta

Rada Warszawy zdecydowała o podniesieniu budżetu na modernizację obiektów Hutnika na Bielanach z 16 na 48 milionów złotych. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu z trzema boiskami do gry z piłkę nożną i czterema do gry w tenisa.

Po wielu tygodniach rozmów udało się wygospodarować dodatkowe pieniądze na planowaną inwestycję. W czwartek Rada Warszawy ostatecznie przegłosowała zmiany w budżecie miasta, zwiększając tym samym budżet inwestycji na 48 milionów. Początkowo Aktywna Warszawa założyła, że na budowę wystarczy 15,3 miliona złotych. Dwa przetargi pokazały, jak bardzo nierealny był ten kosztorys. Oferty opiewały na 35-45 milionów złotych.

Jak zaznacza burmistrz Grzegorz Pietruczuk, dla Bielan to kluczowa inwestycja sportowa. - Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt jest szczególnie ważny dla Hutnika Warszawa, klubu sportowego z 60-letnią tradycją, który od wielu lat fantastycznie się rozwija – wyjaśnia Pietruczuk.

Trzy nowoczesne boiska

"Rewitalizacja Hutnika zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie. Inwestycja została podzielona na cztery zadania. Boisko główne będzie trawiaste z systemem nawadniania oraz podgrzewania płyty, wyposażone w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie" - informuje w komunikacie prasowym urząd dzielnicy. Wybudowane mają także zostać zadaszone trybuny.

Jak dodają urzędnicy, dwa pozostałe boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią będą miały odwodnienie, oświetlenie oraz przenośnie trybuny. Dodatkowo będzie możliwość instalacji balona, który umożliwi korzystanie z muraw bez względu na porę roku. Taką opcję przewidziano również nad każdym z czterech kortów tenisowych.

"Dla boisk i kortów powstaną nowe zaplecza szatniowo-sanitarne. Modernizacji ulegnie także teren przyległy wraz z drogami, ciągami pieszymi oraz parkingiem" - czytamy w komunikacie.

Urząd informuje również, że przebudowana zostanie ulica Marymoncka w celu usprawnienia wjazdu do ośrodka.

Nieudane przetargi

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o wcześniejszych, nieudanych podejściach do budowy Hutnika Warszawa.

Pierwszy przetarg nie udał się, bo ceny zaproponowane przez wykonawców znacznie przekraczały kwotę przeznaczoną na ten cel.

- Zgłosiły się dwie firmy. Najtańsza oferta wynosiła niecałe 40 miliony, a my na ten cel przeznaczyliśmy około 15 milionów złotych – wyjaśniał przyczyny unieważnienia przetargu Karol Adamaszek, rzecznik Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Miasto ogłosiło zatem nowy przetarg na 4 lutego. I to postępowanie skończyło się porażką.

Do powtórzonego przetargu stanęły cztery firmy: Przemysłówka, Moris Polska, konsorcjum Stadion Pro i Texxon Company Limited oraz Tamex. Najtańsza oferta opiewała na blisko 35 milionów złotych, najdroższa trzykrotnie przewyższyła zaplanowany budżet i wyniosła aż 45,6 miliona złotych.

Miasto będzie musiało zorganizować trzeci przetarg.

Hutnik ma przejść zmiany
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

mp/b