Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

240 ton w tunelu Wisłostrady. Próby obciążeniowe

Najnowsze

TVN 24Reportaż Łukasza Wieczorka. Program "Polska i Świat"

W nieczynnym tunelu Wisłostrady rozpoczęły się testy wytrzymałościowe. Pojawiło się tam sześć ciężarówek o masie 40 ton każda. - Miejmy nadzieję, że te próby wypadną pomyślnie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Zobacz materiał Łukasza Wieczorka z programu "Polska i świat".

Czujki, które są montowane w jezdni tunelu, mają za zadanie wykonać pomiary odkształceń płyty dennej. – Na podstawie danych odkształceń płyty dennej, specjaliści z Politechniki Warszawskiej będą mogli sprawdzić, czy wypełnienie konstrukcji pod tunelem zostało wykonane poprawnie – precyzuje Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Następnie zostanie położona nawierzchnia. Obecna została zniszczona wskutek wstrzykiwania mieszanek wzmacniających jezdnię tunelu.

Wykonawca budowy II linii metra obiecuje, że tunelem kierowcy pojadą na przełomie czerwca i lipca. Prezydent Warszawy deklaruje, że chciałaby szybszego otwarcia, do końca czerwca.

Awaria na budowie metra

W nocy z 13 na 14 sierpnia 2012 r. na budowie stacji II linii metra Powiśle doszło do awarii. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty. Wprowadzono objazdy dla kierowców.

Łukasz Wieczorek/bf//mz