Weekend z remontami torów. Wyłączone pasy, tramwaje na objazdach

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockWeekend z remontami torów na Żoliborzu i Bielanach

W najbliższy weekend remontowane będą torowiska tramwajowe na placu Grunwaldzkim i przy Broniewskiego. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Prace na Żoliborzu rozpoczną się o północy z piątku na sobotę i potrwają do godziny 4 rano w poniedziałek. Będą podzielone na dwa etapy – sobotni i niedzielny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak podaje ratusz, w sobotę, pierwszy etap prac przewiduje zwężenie fragmentu jezdni ulicy Popiełuszki i alei Jana Pawła II do jednego pasa. Wyłączone z ruchu zostaną dwa skrajne lewe pasy jezdni w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław". Dodatkowo na Broniewskiego na jezdni do skrętu w Jana Pawła II zostanie wygrodzony prawy pas.

Remont torowiska na BroniewskiegoUrząd Miasta Warszawy

W niedzielę, podczas drugiego etapu, przewiduje się wyłączenie z ruchu prawego pasa jezdni Popiełuszki na wysokości placu Grunwaldzkiego. Na pasie środkowym zostanie wprowadzony nakaz skrętu w prawo w Broniewskiego. Z ruchu zostaną wyłączone także dwa skrajnie prawe pasy Jana Pawła II w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław". Na Broniewskiego na jezdni do skrętu w Jana Pawła II, wygrodzony zostanie pas lewy. "W każdym z etapów robót, przejazd samochodów w stronę ronda "Radosława" będzie możliwy jednym pasem ruchu. W poniedziałek rano zostanie przywrócona pierwotna organizacja ruchu" – zapewnia ratusz.

Prace na BroniewskiegoUrząd Miasta Warszawy

Remont torowiska na Bielanach

Z kolei w związku z pracami na Bielanach zamknięty będzie przejazd przez tory tramwajowe w ciągu Rudnickiego przy skrzyżowaniu z Broniewskiego. Nie będzie można pojechać prosto w ciągu ulic Rudnickiego i Perzyńskiego. Nie będzie można także skręcić z Broniewskiego w Rudnickiego, ani wyjechać z tej ostatniej na Broniewskiego.  "Przejście dla pieszych przez Broniewskiego na wysokości posterunku policji zostanie zamknięte. Piesi zostaną skierowani na pasy po drugiej stronie skrzyżowania" – informuje ponadto ratusz.

I podaje trasę objazdu dla pojazdów: Broniewskiego - Armii Krajowej - Maczka lub Broniewskiego - aleja Reymonta - Maczka. 

Remont torowiska na BielanachUrząd Miasta Warszawy

Tramwaje pojadą objazdami

W związku z remontami autobusy linii 197 zostaną skierowane na objazd ulicami: Rudnickiego - Kochanowskiego - Galla Anonima - Jarzębskiego - aleja Zjednoczenia.

W związku z pracami trasy zmienią tramwaje linii: 22, 23, 33, 36. Tramwaje nr 22 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami: aleja Jana Pawła II - Popiełuszki - Słowackiego - Marymoncka, do pętli AWF. Tramwaje numer 23 pojadą objazdem przez ulice Powstańców Śląskich - Reymonta - Broniewskiego - Wólczyńska - Nocznickiego do pętli Metro Młociny. Tramwaje linii 33 pojadą trasą: aleja Jana Pawła II - Popiełuszki - Słowackiego do przystanku Metro Marymont. Linia turystyczna nr 36 zostanie skierowana na trasę objazdową Mickiewicza - plac Wilsona - Mickiewicza - Marymont-Potok. Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 28 i 35.

Uruchomione zostaną linie zastępcze. Tramwajowa linia 75 będzie kursowała na trasie: Wyścigi - Puławska - plac Unii Lubelskiej - Marszałkowska – plac Bankowy - Andersa - Stawki - aleja Jana Pawła II - rondo Zgrupowania AK "Radosław" - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - Jagiellońska - Ratuszowa - Targowa - Kijowska - Dworzec Wschodni (Kijowska). Autobusowa linia Z-3 pojedzie ulicami: rondo Zgrupowania AK "Radosława" – aleja Jana Pawła II - Broniewskiego - aleja Reymonta - Conrada. 

Do Polski płyną już nowe tramwaje od koreańskiego dostawcy:

Nowe tramwaje dla Warszawy Tramwaje Warszawskie

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock