Pogoda na jutro - niedziela 28.08. Kolejny dzień z burzami, duża różnica temperatury

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Niedziela 28.08 w większości kraju przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Słonecznej aury przez cały dzień mogą spodziewać się mieszkańcy wschodnich regionów. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 23 do 33 stopni Celsjusza.

W nocy na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej Śląsku i w Wielkopolsce pojawią się przelotne opady deszczu i zanikające burze. Zjawiskom towarzyszyć mogą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na jutro - niedziela 28.08

Niedziela w zachodniej i południowej części kraju przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Podczas wyładowań atmosferycznych spodziewane są opady do 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 60-90 km/h, miejscami może wystąpić także grad. W reszcie kraju dzień będzie słoneczny. Temperatura maksymalna sięgnie od 23 st. C na Ziemi Lubuskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu i będzie skręcać na zachód.

Pogoda na niedzielę 28.08
Pogoda na niedzielę 28.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela 28.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie około 60-80 procent. Na wschodzie kraju będzie upalnie, w pasie centralnym - gorąco, a na zachodzie wystąpi komfort termiczny. W większości kraju pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie, jedynie na zachodzie biomet będzie neutralny.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę 28.08
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 28.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc przyniesie pogodną aurę. Temperatura minimalna sięgnie 16 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W niedzielę w Gdyni, Gdańsku i Sopocie spodziewane jest zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-90 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje z południowego zachodu. O północy barometry wskażą 982 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka niedziela z przelotnymi opadami deszczu i burzami (spodziewane są opady do 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 60-90 km/h). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Powieje słabo z zachodu i północnego zachodu. W południe ciśnienie sięgnie 984 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem przelotnego deszczu oraz burzy z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Termometry pokażą minimum 16 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawi się zmienne zachmurzenie, przelotny deszcz i burza. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 60-90 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje ze północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1004 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie pogodą aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 16 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W niedzielę mieszkańców Warszawy czeka na ogół słoneczna aura. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 999 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu przyniesie przelotny deszcz i burzę z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Termometry pokażą minimum 18 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Niedziela we Wrocławiu przyniesie zmienne zachmurzenie, przelotny deszcz i burzę (z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-90 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości