Pogoda na dziś - wtorek 19.10. Wędrówka strefy opadów, miejscami powieje silny wiatr

Autor:
dd//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na piątek 9.12
Pogoda na piątek 9.12tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 19.10

Pogoda na dziś, czyli wtorek 19.10, zapowiada się pod znakiem dużego lub całkowitego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 8 do 17 stopni Celsjusza.

Pogoda we wtorek 19 października zapowiada się następująco: początkowo na północy, południowym wschodzie oraz częściowo w centrum kraju wystąpi duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu. Strefa opadów przemieści się w ciągu dnia nad obszar północno-wschodniej Polski, spadnie do dwóch litrów deszczu na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju prognozuje się zachmurzenie duże z przejaśnieniami, od zachodu narastające w ciągu dnia do całkowitego. Większe przejaśnienia spodziewane są głównie na południu.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8-10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 14-16 st. C na południu, zachodzie i w centrum Polski. We Wrocławiu słupki termometrów mogą sięgnąć 17 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W górach i na Wybrzeżu będzie porywisty, rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo we wtorek, 19.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. W północno-wschodniej oraz centralnej Polsce, a także na wschodzie kraju warunki biometeorologiczne będą neutralne, w pozostałych regionach niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek 19.10
Warunki biometeo we wtorek 19.10tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Początkowo zachmurzenie będzie duże i całkowite ze słabymi, zanikającymi opadami deszczu. W drugiej części dnia pojawią się przejaśnienia, nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 1011 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Wystąpi duże i całkowite zachmurzenie, nad ranem z zanikającym deszczem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 11 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany. W południe barometry pokażą 1020 hPa i ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie będzie duże, ale padać nie powinno. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa i ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Prognozuje się duże, a nawet całkowite zachmurzenie, nie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, będzie wiał z południowego zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie 1007 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie będzie umiarkowane, a przejściowo duże. Nie prognozuje się deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. W południe barometry pokażą 998 hPa i ciśnienie będzie spadać.

Warunki drogowe we wtorek 19.10
Warunki drogowe we wtorek 19.10tvnmeteo.pl

Autor:dd//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości