Pogoda na dziś - czwartek 08.09. Dla niektórych słońce, dla innych deszcz i burze

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W czwartek 08.09 front atmosferyczny na zachodzie i południu kraju przyniesie wzrost zachmurzenia, opady deszczu oraz burze. W pozostałych regionach można liczyć na dużą ilość słońca. Temperatura osiągnie maksymalnie od 23 do 28 stopni Celsjusza.

W czwartek na wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W zachodniej, południowej i centralnej części Polski pojawią się opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze, podczas których spadnie do 30-60 l/mkw., a wiatr osiągnie w porywach do 70-90 kilometrów na godzinę. Spodziewane są też opady gradu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na południu. Lokalnie jednak na Śląsku i Opolszczyźnie termometry mogą wskazać do 28 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny, w porywach do 40-60 km/h. Powieje z kierunku wschodniego i południowo-wschodniego.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie od 50 do 80 procent, przy czym najwyższa będzie na krańcach południowo-zachodnich. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w zachodnich i południowych regionach okażą się niekorzystne, w pasie od Pomorza, przez Kujawy i Mazowsze, po Lubelszczyznę będą neutralne, w pozostałych miejscach aura zaś korzystnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy w czwartek mogą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia, które będzie wzrastać do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1003 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W czwartek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1020 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu w czwartek umiarkowane zachmurzenie będzie rosnąć do dużego. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 24 st. C. Wiatr będzie wschodni, umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Czwartek we Wrocławiu upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z opadami deszczu. Pojawią się także burze. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany, w czasie burz silny wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 993 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa w czwartek mogą spodziewać się umiarkowanego, okresami dużego zachmurzenia. Wystąpią również przelotne opady deszczu, a pod koniec dnia możliwa jest burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 26 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 983 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości