Pogoda na 16 dni: upał odpuści, ale spróbuje wrócić

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: upał odpuści, ale spróbuje wrócić
Pogoda na 16 dni: upał odpuści, ale spróbuje wrócićtvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: upał odpuści, ale spróbuje wrócić

Na początku tygodnia gorące powietrze zostanie wyparte przez chłodniejsze, płynące z północy. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni Tomasza Wasilewskiego w tvnmeteo.pl.

Zmianę pogody i spadek temperatury przyniesie chłodny front przesuwający się nad naszą częścią Europy. Rozdziela on dwie bardzo różne od siebie masy powietrza - gorącą i suchą, która dotarła do nas z Afryki, od chłodnej i wilgotnej, która naciera od strony Skandynawii. W miarę przesuwania się frontu na południe upał będzie spychany na południe od naszych granic, a jego miejsce zastąpi powietrze chłodniejsze nawet o kilkanaście stopni (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

W poniedziałek upalnie będzie już tylko na południu kraju, a we wtorek wyraźne ochłodzenie odczujemy już wszędzie, bo będzie od 19 do 23 stopni. Następne dni będą cieplejsze, ale granica 30 stopni zostanie przekroczona na krótko tylko w czasie najbliższego weekendu. Później, już do końca czerwca i w pierwszych dniach lipca, temperatura będzie przeważnie w zakresie od 20 do 29 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości