"Zima zawitała w Karkonosze". Relacja Reportera 24

Autor:
anw
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Zimowa aura w Karkonoszach
Zimowa aura w KarkonoszachGrzegorz Truchanowicz/kontakt 24
wideo 2/4
Grzegorz Truchanowicz/kontakt 24Zimowa aura w Karkonoszach

W Karkonoszach na wysokości powyżej 1000 metrów nad poziomem morza spadł śnieg. Na szlakach zrobiło się biało. "Trzeba się przyzwyczaić, że zima już zawitała" - napisał Reporter 24, który uchwycił zimową scenerię na zdjęciach.

W Karkonoszach spadł śnieg, zrobiło się biało. Zima zawitała w góry. Zdjęcia ośnieżonych drzew i szlaków wysłał na Kontakt 24 Grzegorz Truchanowicz, przewodnik sudecki. "Sobotni wypad na wschód słońca trochę mnie zaskoczył. W Kotlinie Karkonoskiej jeszcze mamy jesień, ale w górach, na wysokości powyżej 1000 metrów nad poziomem morza, turyści zobaczą znaczne ilości śniegu" - napisał.

Karkonosze. Oblodzone szlaki

Przewodnik sudecki dodał, że na szlakach należy zachować ostrożność, szczególnie wczesnym rankiem, ponieważ są one mocno oblodzone.

"Raczki są nieodzownym elementem wyposażenia górskich wędrowców. Mimo iż było mglisto, zimno i wietrznie, wschodzące słońce przez kilka minut sprawiło, że widok ze Śnieżnych Kotłów w Karkonoszach był bardzo magiczny i niepowtarzalny. Trzeba się przyzwyczaić, że zima już zawitała w Karkonosze" - opisywał wyprawę Truchanowicz.

Pierwszy zjazd na sankach w sezonie

Karkonoski Park Narodowy udostępnił na swoim profilu facebookowym nagranie pierwszego zjazdu na sankach. "Nie zalecamy zwykle zjazdów na sankach szlakami, ale tu, na drodze z Odrodzenia, odnotowujemy pierwszy zjazd w sezonie 2021/2022. Zjechał pracownik jednego ze schronisk i podesłał film. Ruchu na drodze nie było, śniegu też niezbyt dużo, zjazd się udał. Oczywiście nie zachęcamy do jeżdżenia na sankach czy jabłuszkach po zatłoczonych szlakach albo np. ze szczytu Śnieżki" - skomentowano na profilu parku.

Autor:anw

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Truchanowicz/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości